Canal Plus Discovery HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

06:50 - 4 razy sztuka . Four Rooms 3, s03e01
Opis : "4 razy sztuka 3" to trzecia odsłona programu stworzonego z myślą o posiadaczach rodzinnych pamiątek. Właściciele starych przedmiotów stawiają sobie za cel sprzedanie ich za możliwie wysoką cenę. Najpierw muszą jednak oszacować wartość rzeczy przeznaczonych na sprzedaż. W tym celu spotykają się z dekoratorami wnętrz, antykwariuszami i znawcami sztuki. Kolejnym etapem programu "4 razy sztuka" są negocjacje. Bohaterowie udają się do czterech osobnych pokojów, w których rozmawiają z potencjalnymi kupcami. Zanim dobiją targu, muszą dokładnie przeanalizować składane oferty. Jeśli któryś z właścicieli da się ponieść emocjom i opuści pomieszczenie bez sfinalizowania transakcji, jego udział w programie zostaje zakończony(n)
07:40 - O co biega?
Opis : W magazynie nowinki oraz praktyczne porady dla osób, które uprawiają bieganie rekreacyjnie, półprofesjonalnie, zawodowo lub dopiero zaczynają. Gospodarz programu Marcin Rosłoń wraz z ekspertami będzie podpowiadał, jak przygotować się do biegania amatorskiego i zawodowego, jak dobrać odpowiedni sprzęt lub przygotować się do maratonu. W programie nie zabraknie również ciekawostek, rozmów ze sportowcami i osobami z show-biznesu, które opowiedzą o swojej pasji do biegania(n)
08:10 - Nie przegap
Opis : "Nie przegap" to magazyn informacyjny prezentujący najciekawsze propozycje programowe Canal+. Jest to rodzaj kompendium wskazującego te pozycje w ramówce kilku kanałów tematycznych, na które widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Przygotowujące magazyn "Nie przegap" główne prowadzące, Karolina Skrzyńska oraz Izabela Wojnowska, wybierają najlepsze premiery filmowe, ale nie tylko. Pamiętają też o ciekawych dokumentach, programach rozrywkowych oraz emocjonujących sportowych wydarzeniach, które będą transmitowane przez Canal+ w najbliższym czasie. Magazyn informacyjny "Nie przegap" emitowany jest codziennie na kanałach: Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family oraz Canal+ Discovery(n)
08:20 - Dla siebie, dla świata
Opis : Pasja, zaangażowanie, nieustępliwość oraz konsekwencja - właśnie one cechują prawdziwych bohaterów, którzy są gotowi porzucić wygodne życie w Polsce i wyruszyć na pomoc najbardziej potrzebującym. Okazanie wsparcia drugiemu człowiekowi to nie tylko praca czy pasja, to przede wszystkim misja. Ważna jest każda inicjatywa: nauczanie i dożywianie kenijskich dzieci, budowa szkół w Nepalu, kopanie studni na terenie Tanzanii, opieka nad sierotami w Ugandzie lub wsparcie dla najbardziej ubogich mieszkańców Rumunii. W każdym z ośmiu odcinków programu znajdzie się jedna inspirująca historia osób, które na jakiś czas pozostawiły swój kraj, a czasem nawet rodzinę, by pomagać potrzebującym. Widzowie dowiedzą się, czego musieli się oni wyrzec, chcąc nieść wsparcie drugiemu człowiekowi. Poznają powody, dla których podjęli oni taką decyzję, oraz jakie trudności i przeszkody napotkali na swojej drodze. Twórcy dokumentu towarzyszą im podczas pracy. Zaprezentują widzom świat, w którym drobny gest czy dobre słowo może być warte więcej, niż złoto(n)
09:10 - Wielkie bitwy II wojny światowej oczami świadków: Ostateczne zwycięstwo
Opis : "Wielkie bitwy II wojny światowej oczami świadków" to dokumentalna opowieść o wybranych wydarzeniach, zwłaszcza akcji militarnych, z II wojny światowej. Cechą szczególną tej produkcji jest przedstawienie biegu zdarzeń z perspektywy naocznych świadków. Widzowie poznają m.in. okoliczności, które przyczyniły się do kapitulacji Francji w 1940 r. Ofensywa Niemiec, przeprowadzona przez formalnie neutralne terytoria Beneluksu, zakończyła tzw. dziwną wojnę na froncie zachodnim. Innym wydarzeniem zaprezentowanym w serialu "Wielkie bitwy II wojny światowej oczami świadków", jest atak na Pearl Harbor z 1941 r. Wówczas to japońskie bombowce dokonały nalotu na amerykańską bazę wojskową na Hawajach. Był to punkt zwrotny w przebiegu wojny, ponieważ wciągnął do niej USA i zapoczątkował działania zbrojne na wodach Pacyfiku(n)
10:00 - Co za kabaret!: Kabaret Neo-Nówka
Opis : Opowieść o niezwykłych twórcach, ich pasji do sceny, emocjach, radości, wzruszeniu i spełnieniu. Widzowie dowiedzą się, kim są na co dzień artyści, którzy potrafią rozbawić amfiteatry pełne publiczności, a ich skecze przechodzą do historii polskiego kabaretu. Twórcy dokumentu zajrzą za kulisy pracy czołowych formacji. Bohaterowie opowiedzą o początkach swojej kariery, drodze do sukcesu, współpracy w zespole i trasach koncertowych. Ukazane zostaną największe festiwale i przeglądy kabaretowe w Polsce(n)
11:00 - Kuracja Yaloma
Opis : Opowieść o Irvinie D. Yalomie - uczonym, psychologu, psychoterapeucie. Badacz podzieli się swoją wiedzą i niezwykłym doświadczeniem, dzięki którym widzowie będą mogli odbyć podróż w głąb ludzkiej psychiki i odkryć tajniki ludzkiego umysłu(n)
12:30 - Polacy z wyboru . s02e06
Opis : W drugiej serii programu wystąpią nowi, interesujący bohaterowie. Wokalista, który reprezentował Polskę podczas Eurowizji. Kucharka prowadząca warsztaty z kuchni włoskiej. Koszykarz mający na koncie kilka sukcesów. Komik potrafiący rozbawić do łez. Dyrektorka Amnesty International oraz prezes stowarzyszenia Nepalczyków w Polsce. Okulista z Iranu. Ukrainka trenująca boks. Francuz produkujący sery pod Olsztynem. Położna z Kamerunu. Gruzinka, która stała się znaną charakteryzatorką. Wreszcie - pochodzący z Senegalu kierownik Zakładu Biogeochemii Środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu(n)
13:30 - Afrykańska podróż na dwie deski. OuiSurf Africa, s01e07
Opis : "Afrykańska podróż na dwie deski" to relacja z poszukiwań idealnej fali przez dwóch mistrzów surfingu. Bohaterowie przypuszczają, że najlepsze warunki do uprawiania tego sportu znajdą w Afryce. Przemierzają wybrzeża Senegalu, Maroka, Namibii, RPA i Mozambiku oraz udają się na Madagaskar. Jako doświadczeni suferzy szukają fal zarówno dla ekspertów, jak i początkujących adeptów. Bohaterowie "Afrykańskiej podróży na dwie deski" łączą surfing i obserwowanie morza ze zwiedzaniem. Są pod wrażeniem gościnności mieszkańców, lokalnej kultury oraz urzekającej przyrody(n)
14:20 - Nie przegap
Opis : "Nie przegap" to magazyn informacyjny prezentujący najciekawsze propozycje programowe Canal+. Jest to rodzaj kompendium wskazującego te pozycje w ramówce kilku kanałów tematycznych, na które widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Przygotowujące magazyn "Nie przegap" główne prowadzące, Karolina Skrzyńska oraz Izabela Wojnowska, wybierają najlepsze premiery filmowe, ale nie tylko. Pamiętają też o ciekawych dokumentach, programach rozrywkowych oraz emocjonujących sportowych wydarzeniach, które będą transmitowane przez Canal+ w najbliższym czasie. Magazyn informacyjny "Nie przegap" emitowany jest codziennie na kanałach: Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family oraz Canal+ Discovery(n)
14:30 - Pokolenie mistrzów: Maciej Stuhr
Opis : Bohaterowie kolejnych odcinków opowiedzą o drodze, często wyboistej, jaką przebyli, by osiągnąć artystyczny sukces. Wspomną ponadto o swoich pasjach, a także o życiu prywatnym. Widzowie zajrzą m.in. do Metropolitan Opera - miejsca pracy Mariusza Trelińskiego(n)
15:00 - Milongueros
Opis :
16:00 - Świat według Kaczora Donalda
Opis : Twórcy filmu opowiadają o jednej z najpopularniejszych kreskówek na świecie - "Koczorze Donaldzie". Postarają się przybliżyć tę kultową, rysunkową postać i spróbują dotrzeć do źródła jej fenomenu(n)
17:35 - Score: muzyka filmowa
Opis : Wybitni kompozytorzy Hollywood dają widzom szansę na poznanie kulis ich pracy. Opowiadają oni o swoich muzycznych wyzwaniach i uchylają rąbka tajemnicy związanej tworzeniu największych hitów muzyki filmowej. Dokumentaliści starają się ukazać, jak ważna jest ścieżka dźwiękowa w każdej produkcji filmowej. W efekcie końcowym praca kompozytorów może podbić przekaz emocjonalny, zatuszować inne niedociągnięcia filmu, a czasem bezpośrednio przyczynić się do jego rozsławienia. Film prezentuje wywiady z dziesiątkami kompozytorów filmowych, którzy dyskutują o swoim rzemiośle i magii muzyki filmowej. Opowiedzą oni m.in. soundtrackach z takich filmów jak "James Bond", "Star Wars", "Indiana Jones" czy "Piraci z Karaibów"(n)
19:10 - Człowiek, który nie zmienił historii
Opis : Film dokumentalny opowiadający o zasłużonym włoskim uczonym Ranuccio Bianchi Bandinelli, który w latach 1938 roku został zaproszony do towarzyszenia w roli tłumacza oraz przewodnika Mussoliniemu i Führerowi. Naukowiec stanął przed ciężkim moralnym dylematem, jednak odmowa nie wchodziła w grę. Bandinelli zamierzał potraktować propozycję jako szansę do powstrzymania zbrodniarzy i zatrzymania faszystowskich działań. Ten spokojny profesor nie tylko rozważał takie posunięcie, ale rzeczywiście zaczął je planować. Wszystkie przemyślenia zapisał w notatniku, który został znaleziony kilka lat później i opublikowany pod tytułem "Hitler e Mussolini 1938. Il viaggio del Führer in Italia". Twórcy filmu przybliżą widzom ten niezwykle interesujący i zupełnie nieznany epizod(n)
20:30 - Sekretne historie brytyjskiego wywiadu
Opis : "Sekretne historie brytyjskiego wywiadu" to serial dokumentalny poświęcony miejscom ważnych z punktu widzenia siatki szpiegowskiej Zjednoczonego Królestwa. Aktor David Jason udaje się w niezwykłą podróż po Europie, w czasie której odwiedza miejsca związane z misjami agentów Jej Królewskiej Mości. "Sekretne historie brytyjskiego wywiadu" zabierają widzów m.in. do hotelu Mayfair, w którym spotykali się szpiedzy w latach 30. minionego stulecia. David Jason spaceruje też po austriackim mieście Kitzbuhel, gdzie Ian Fleming odbył szkolenie wywiadowcze. Zagląda też do Moskwy, by znaleźć ślady po Sidneyu Reillym, który zyskał miano "asa szpiegów". Dokument "Sekretne historie brytyjskiego wywiadu" obejmuje wywiady z historykami i znawcami tematu. Należy do nich m.in. Stella Rimington, która jako pierwsza kobieta w historii piastowała urząd szefa MI5(n)
21:30 - Budda, nastolatki i piłka nożna
Opis : Opowieść o himalajskim Królestwie Bhutanu, w którym na pierwszy rzut oka czas zatrzymał się w miejscu. Górskie krajobrazy, malowniczo położone klasztory oraz kultywowany od dziesięcioleci buddyzm przekładają się na wysoki poziom szczęścia mieszkańców tamtejszych terenów. Brak kultu pieniądza oraz równowaga to podstawy przekazywanej z ust do ust tradycji(n)
23:00 - Tajemnice natury: Trójkąt Bermudzki
Opis : Autorzy programu wierzą, że głębiny oceanu mogą kryć w sobie odpowiedzi na odwieczne pytania. Za pomocą nowoczesnych metod naukowych badają legendy związane z morskimi potworami i niezwykłymi zjawiskami, analizują relacje naocznych świadków i archiwalne dokumenty i przeprowadzają rewolucyjne eksperymenty(n)