Canal Plus Film HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

04:15 - Miłość w Mieście Ogrodów
Opis : "Miłość w Mieście Ogrodów" to polski dramat obyczajowy z 2015 roku. Autorami filmu są Ingmar Villqist oraz Adam Sikora. Drugi z twórców jest również odpowiedzialny za scenariusz i zdjęcia. Początkowo główną rolę powierzono Andrzejowi Chyrze, jednak po wznowieniu prac nad filmem zastąpił go Ireneusz Czop. Akcja rozgrywa się w stolicy Górnego Śląska. Widzowie w filmie "Miłość w Mieście Ogrodów" obserwują losy dwójki bohaterów - małżeństwa Michała (Ireneusz Czop) oraz jego żony Marty (Urszula Grabowska). On jest znanym architektem, ona kuratorem sztuki. Razem spełniają się jako rodzice nastoletniego syna. Wiodą spokojne i szczęśliwe życie, które w jednym momencie nieodwracalnie się zmienia. Dzieje się tak z powodu tragicznego w skutkach wypadku, którego sprawcą jest Michał. To zdarzenie sprawia, że główni bohaterowie filmu "Miłość w Mieście Ogrodów" zaczynają oddalać się od siebie. Skutkuje to tym, że wkrótce wchodzą w relacje z innymi partnerami. Dotychczasowe życie nie pozwala jednak o sobie zapomnieć(n)
06:00 - Wielkie zimno
Opis : "Wielkie zimno" jest wspólnym dziełem filmowców z Francji, Belgii i Polski. Zdjęcia powstały m.in. na Podkarpaciu i w Małopolsce. Pierwowzorem scenariusza obrazu jest książka "Edmond Ganglion i Syn" Joëla Egloffa. W przeniesieniu jej na ekran brał udział sam autor powieści. W obsadzie znaleźli się m.in. Jean-Pierre Bacri, Olivier Gourmet i Arthur Dupond. Akcja filmu "Wielkie zimno" toczy się w niewielkim miasteczku pośrodku niczego, w dodatku w trakcie wyjątkowo mroźnej zimy. W małym, podupadającym zakładzie pogrzebowym pracują Georges (Jean-Pierre Bacri) i Eddie (Arthur Dupont). Pewnego dnia, gdy spodziewają się wszystkiego, ale nie klientów, do zakładu przyjeżdżają jacyś ludzie z nieboszczykiem. Chcą, by pracownicy przygotowali jego ostatnią drogę. Georges i Eddie mimo siarczystego mrozu są zmuszeni poprowadzić kondukt pogrzebowy na cmentarz. Niestety tracą orientację i ostatnia droga zmarłego niepokojąco się wydłuża. W pewnym momencie okazuje się, że zlokalizowanie cmentarza jest niemożliwe. Na dodatek na dworze jest bardzo zimno. Zlecenie staje się dla bohaterów "Wielkiego zimna" najgorszym koszmarem, o jakim nie śnili(n)
07:25 - Nie przegap
Opis : "Nie przegap" to magazyn informacyjny prezentujący najciekawsze propozycje programowe Canal+. Jest to rodzaj kompendium wskazującego te pozycje w ramówce kilku kanałów tematycznych, na które widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Przygotowujące magazyn "Nie przegap" główne prowadzące, Karolina Skrzyńska oraz Izabela Wojnowska, wybierają najlepsze premiery filmowe, ale nie tylko. Pamiętają też o ciekawych dokumentach, programach rozrywkowych oraz emocjonujących sportowych wydarzeniach, które będą transmitowane przez Canal+ w najbliższym czasie. Magazyn informacyjny "Nie przegap" emitowany jest codziennie na kanałach: Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family oraz Canal+ Discovery(n)
07:35 - Łapu-capu
Opis : Telewidzowie doskonale wiedzą, że żaden program telewizyjny nie jest wolny od wpadek. Prowadzącym zdarzają się przejęzyczenia, a ekipa techniczna miewa problemy ze sprzętem, które nie umykają uwadze publiczności. Dlatego też te i tym podobne wpadki, nazywane niekiedy chochlikami telewizyjnymi, cieszą się dużą popularnością. Bywają na tyle zabawne i ciekawe, że stały się podstawą osobnego programu stacji Canal + i pokrewnych, "Łapu-capu". Autorzy tego nietypowego programu prezentują widzom aktualne chochliki, dostrzeżone w produkcjach różnych stacji telewizyjnych. Wśród prezentowanych fragmentów są wpadki językowe prezenterów, w tym także słowne gafy i dziwaczne reakcje prowadzących w sytuacjach kryzysowych. Widzowie "Łapu-capu" mogą także zobaczyć zabawne, a niekiedy wręcz absurdalne skutki awarii technicznych. Kilkuminutowy program "Łapu-capu" jest polską wersją francuskiego "Le Zapping", powstałego w 1989 roku. Sportowa wersja chochlików telewizyjnych, "Złap sport", również ma francuski rodowód(n)
07:50 - Volta
Opis : "Volta" jest komedią Juliusza Machulskiego, twórcy m.in. "Vabanku" (1981), "Seksmisji" (1983) i "Kilera" (1997). Wystąpiły w nim gwiazdy kina znad Wisły, m.in. Andrzej Zieliński, Olga Bołądź i Jacek Braciak. Produkcja nie została najlepiej oceniona przez krytyków, o czym świadczy kilka nominacji do antynagrody Węża. Mimo to daje się w niej poznać komediowy sznyt Machulskiego. Fabuła opiera się na pewnym przekręcie, co jest wyraźnym nawiązaniem do głównego wątku w filmie "Vabank". Bruno Volta (Andrzej Zieliński) jest specjalistą w zakresie kombinowania i zarabiania pieniędzy. Najchętniej łączy w praktyce obie te umiejętności. Jego partnerką jest dużo młodsza Agnieszka (Aleksandra Domańska). Kobieta poznaje w dość tajemniczych okolicznościach atrakcyjną Wiki (Olga Bołądź). Nowa znajoma Agnieszki wchodzi w posiadanie pewnego cennego przedmiotu, który znajduje w ścianie starej kamienicy. Volta postanawia wykorzystać to zdarzenie do wzbogacenia się. Do spółki z ochroniarzem Dychą (Michał Żurawski) zamierza przejąć i spieniężyć artefakt. Choć Volta jest gotów sięgnąć po wszelkie środki, zadanie okazuje się trudniejsze, niż zakładał plan. Wszystkiemu winna jest Wiki, której pokonanie będzie twardym orzechem do zgryzienia(n)
09:35 - Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Opis : Akcja filmu "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" rozgrywa się w 1980 r. Oczy całego tenisowego świata są zwrócone na prestiżowy turniej Wimbledon. W finałowym meczu naprzeciw siebie stają broniący tytułu Björn Borg (Sverrir Gudnason) i dwudziestoletni John McEnroe (Shia LaBeouf). Borg jest uznawany za najlepszego tenisistę na świecie. Kilkukrotny mistrz świata jest opanowany i skuteczny, wydaje się niepokonany. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że poza kortem jest wrakiem człowieka. Mężczyzna cierpi fizycznie i psychicznie z powodu morderczych treningów i braku życia prywatnego. Jego rywal jest wyjątkowo zdeterminowany, by zająć miejsce pierwszej rakiety świata i zdetronizować swego idola. "McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" to oparta na faktach historia genialnego tenisisty Björna Borga. Starcie z 1980 r. był znamienny w karierze obu sportowców, ponieważ stanowiło niejako zmierzch kariery jednego i brzask sławy drugiego. Film Janusa Metza zachwyca nie tylko miłośników tenisa, a to za sprawą bardzo dobrego aktorstwa i muzyki. Obok kreacji Sverrira Gudnasona nie można przejść obojętnie, ponieważ ukazał on całą gamę wewnętrznych przeżyć bohatera(n)
11:20 - Nie przegap
Opis : "Nie przegap" to magazyn informacyjny prezentujący najciekawsze propozycje programowe Canal+. Jest to rodzaj kompendium wskazującego te pozycje w ramówce kilku kanałów tematycznych, na które widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Przygotowujące magazyn "Nie przegap" główne prowadzące, Karolina Skrzyńska oraz Izabela Wojnowska, wybierają najlepsze premiery filmowe, ale nie tylko. Pamiętają też o ciekawych dokumentach, programach rozrywkowych oraz emocjonujących sportowych wydarzeniach, które będą transmitowane przez Canal+ w najbliższym czasie. Magazyn informacyjny "Nie przegap" emitowany jest codziennie na kanałach: Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family oraz Canal+ Discovery(n)
11:30 - Co ludzie powiedzą
Opis : "Co ludzie powiedzą" to dramat obyczajowy z 2017 roku. Zrealizował go zespół filmowców reprezentujący Szwecję, Norwegię, Niemcy, Francję oraz Danię. Nad całością prac czuwała reżyserka i scenarzystka Iram Haq. Film zdobył cztery najważniejsze nagrody na Norweskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Obraz "Co ludzie powiedzą" opowiada o losach pewnej szesnastolatki imieniem Nisha (Maria Mozhdah). Dziewczyna jest Pakistanką i razem ze swoimi rodzicami mieszka na stałe w Norwegii. Bohaterka prowadzi podwójne życie, ponieważ w domu odgrywa rolę poukładanej córki dbającej o rodzinne i religijne zwyczaje, tymczasem wśród swoich rówieśników jest zbuntowana i niegrzeczna. Któregoś razu ojciec Nishy przypadkowo nakrywa ją w intymnej sytuacji z chłopakiem. To zdarzenie sprawia, że rodzice głównej bohaterki filmu "Co ludzie powiedzą" zaczynają dokładniej kontrolować jej życie oraz poczynania, co jest powodem wielu napięć. Nisha nie zgadza się na takie traktowanie, ponieważ chce sama decydować o sobie i swoich życiowych wyborach(n)
13:15 - Łapu-capu extra
Opis : Program "Łapu-capu extra" emitowany jest w niedzielne popołudnia. Zbiera i prezentuje najlepsze fragmenty "Łapu-capu", magazynu, który można znaleźć na antenie codziennie. Zespół osób przygotowujących "Łapu-capu" oraz "Łapu-capu extra" pilnie śledzi to, co pokazywane jest na antenach głównych polskich stacji. Redaktorzy ci zdają sobie sprawę, że nie ma telewizji, w której nie zdarzają się wpadki. Wychwytują więc wszelkie awarie techniczne, przejęzyczenia i gafy popełniane przez prezenterów, różne ich niestandardowe zachowania, a także zabawne sytuacje zarejestrowane bez ich wiedzy. Wszystkie te znalezione, niejednokrotnie śmieszące do łez nagrania prezentowane są następne w każdym odcinku "Łapu-capu" i "Łapu-capu extra"(n)
13:45 - Agentka specjalnej troski
Opis : "Agentka specjalnej troski" to kolejny przebój komediowy znad Sekwany, który zapewni widzom rozrywkę na wysokim poziomie. Warto zwrócić uwagę, że obraz - podobnie jak znakomite "Nic do oclenia" - sygnowany jest nazwiskiem Dany'ego Boona. Wszechstronny artysta odpowiada tu nie tylko za reżyserię i scenariusz, ale jak zwykle gra też rolę główną. W komedii "Agentka specjalnej troski" Boon wciela się w postać Eugene'a Froissarda, dowódcy elitarnej jednostki specjalnej RAID. Mężczyzna przeżył niedawno zawód miłosny. Rozczarowany postanowił, że z nikim nigdy się już nie zwiąże. Na dodatek nie wiedzie mu się ostatnio w pracy. Wygląda na to, że pech prześladuje go zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pewnego dnia Eugene otrzymuje nowe zadanie. Ma wyszkolić i przygotować do egzaminów niezdarną policjantkę Johannę Pasquali (Alice Pol), która marzy o tym, by zostać pierwszą kobietą w szeregach służb specjalnych. Okazuje się ona wyjątkowo kłopotliwa. Na swoje nieszczęście jednak Eugene nie może szybko się jej pozbyć, ponieważ dziewczyna jest córką ministra spraw wewnętrznych(n)
15:30 - Dzień patriotów
Opis : Peter Berg, twórca "Ocalonego" czy "Battleship: Bitwa o ziemię", przedstawia kolejną solidnie zrealizowaną produkcję - "Dzień patriotów". Dynamiczny, trzymający w napięciu thriller nawiązuje do prawdziwych wydarzeń - jednego z zamachów terrorystycznych, które wstrząsnęły światem, a do którego doszło w 2013 roku podczas organizowanego tradycyjnie w Bostonie maratonu. W filmie na uwagę zasługuje bardzo dobra obsada. Podczas odbywającego się dorocznie z okazji Dnia Patriotów biegu na ulicach Bostonu gromadzą się tłumy kibiców. Również sam maraton przyciąga rzesze uczestników. W pewnym momencie w tłumie zostają zdetonowane dwie bomby. Są zabici i jest mnóstwo rannych, zarówno wśród sportowców, jak i widzów. Wszystkie służby w mieście zostają postawione w stan gotowości. Policja rozpoczyna polowanie na sprawców, którym udało się zbiec. Nikt nie wie, kim byli i z czyjego polecenia zaatakowali. Dla wszystkich jest jednak jasne, że muszą ponieść karę. Ponad to funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że przebywający na wolności terroryści są niebezpieczni i mogą planować kolejny atak. Śledztwo prowadzi sierżant Tommy Saunders (Mark Wahlberg). Ma on do dyspozycji setki policjantów. Z funkcjonariuszem chętnie współpracują także ocalali i świadkowie zdarzenia, a nawet pozostali mieszkańcy miasta(n)
17:40 - Nie przegap
Opis : "Nie przegap" to magazyn informacyjny prezentujący najciekawsze propozycje programowe Canal+. Jest to rodzaj kompendium wskazującego te pozycje w ramówce kilku kanałów tematycznych, na które widzowie powinni zwrócić szczególną uwagę. Przygotowujące magazyn "Nie przegap" główne prowadzące, Karolina Skrzyńska oraz Izabela Wojnowska, wybierają najlepsze premiery filmowe, ale nie tylko. Pamiętają też o ciekawych dokumentach, programach rozrywkowych oraz emocjonujących sportowych wydarzeniach, które będą transmitowane przez Canal+ w najbliższym czasie. Magazyn informacyjny "Nie przegap" emitowany jest codziennie na kanałach: Canal+, Canal+1, Canal+ Film, Canal+ Seriale, Canal+ Family oraz Canal+ Discovery(n)
17:50 - Bezdroża
Opis : Film "Bezdroża" w reżyserii Alexandra Payne'a jest udaną adaptacją powieści Reksa Picketta. Do takiego samego wniosku doszła także Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, nominując obraz do Oscara w pięciu kategoriach, m.in. jako najlepszy film. Ostatecznie statuetkę odebrali autorzy scenariusza, Alexander Payne i Jim Taylor. Jednym z bohaterów produkcji "Bezdroża" jest niespełniony pisarz Miles (Paul Giamatti). Mężczyzna nie może dojść do siebie po rozpadzie małżeństwa. Ponieważ uważa on też siebie za konesera win, decyduje się zabrać swojego przyjaciela Jacka (Thomas Haden Church), mało znanego aktora, w podróż samochodem po malowniczej, słynącej z pięknych i bardzo dobrych winnic dolinie Santa Ynez. Miles i Jack różnią się od siebie właściwie wszystkim, a jednak doskonale się rozumieją. To co ich łączy, to niespełnione ambicje i kończąca się młodość. W czasie podróży Miles zamierza przede wszystkim rozkoszować się smakiem wyśmienitych win. Jack zaś, który ma naturę playboya, chce dobrze się bawić w towarzystwie kobiet, mimo iż za tydzień ma wziąć ślub. Wkrótce mężczyzna nawiązuje romans z piękną Stephanie (Sandra Oh) i zaczyna się zastanawiać, czy nie porzucić swych planów matrymonialnych. Miles również poznaje uroczą kobietę, kelnerkę Mayę (Virginia Madsen). Podobnie jak on Maya jest koneserką win(n)
20:00 - Zlecenie
Opis : "Zlecenie" to solidne kino akcji zrealizowane z udziałem gwiazdy tego gatunku - Dolpha Lundgrena. Aktor wciela się tu w postać mężczyzny imieniem Jack. Jest on światowej sławy specjalistą od zabezpieczeń. Pewnego dnia otrzymuje specjalne zlecenie od CIA. Słynna agencja prosi bohatera filmu "Zlecenie", by wykradł pewne tajne dokumenty z pilnie strzeżonej więziennej placówki w Meksyku. Początkowo realizacja planu przygotowanego przez Jacka przebiega bez zakłóceń. Sytuacja się komplikuje, gdy zakład karny zostaje zaatakowany przez mafię. Gangsterzy próbują odzyskać zdeponowane tam pieniądze, które policja przejęła podczas kolejnych operacji antynarkotykowych(n)
21:25 - Lekarstwo na życie
Opis : "Lekarstwo na życie" to inspirowany gotyckimi horrorami i należącymi do klasyki gatunku produkcjami Stanleya Kubricka wysmakowany stylistycznie dreszczowiec Gore'a Verbinskiego, zdobywcy Oscara i twórcy serii "Piraci z Karaibów". Poza wciągającą fabuła na uwagę zasługują tu między innymi wspaniałe zdjęcia. W filmie "Lekarstwo na życie" zarząd nowojorskiej korporacji finansowej wysyła jednego z pracowników, ambitnego Lockharta (Dane DeHaan), do ośrodka odnowy biologicznej leżącego w szwajcarskiej części Alp. Przebywa tam bowiem szef firmy, Roland Pembroke (Harry Groener). W trakcie kuracji niespodziewanie podjął on zupełnie niezrozumiałą dla podwładnych decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Lockhart otrzymuje polecenie spotkania się z nim i nakłonienia do powrotu do Stanów Zjednoczonych. Po dotarciu na miejsce młody bohater thrillera "Lekarstwo na życie" spotyka się z wyraźną niechęcią ze strony personelu ośrodka, zwłaszcza doktora Heinreicha Volmera (Jason Isaacs). Na dodatek ani pielęgniarki, ani lekarze nie chcą wyjawić Lockhartowi miejsca pobytu Pembroke'a. W końcu zniechęcony młody mężczyzna decyduje się wyjechać. Po drodze jednak ma wypadek, w którego wyniku sam staje się pacjentem placówki. Zaintrygowany próbuje poznać okoliczności towarzyszące kolizji, ponieważ wyszedł z niej niemal bez szwanku. Wkrótce spotyka dziwną kobietę imieniem Hanna (Mia Goth). Odkrywa też, że kuracjusze piją tajemniczy płyn wlewany do niewielkich fiolek. Niebawem Lockhart poznaje mroczne sekrety lecznicy. Rozpoczyna walkę o swoje zdrowie psychiczne, a nawet - o życie(n)
23:45 - Mięso
Opis : "Mięso" to trwający półtorej godziny horror będący wynikiem prac zespołu filmowców z Francji, Belgii i Włoch. Film miał swoją premierę 14 maja 2016 roku. Reżyserem jest Julia Ducourna, która za swoje dzieło otrzymała Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na festiwalu w Cannes. Obraz "Mięso" opowiada historię wegetarianki imieniem Justine (w tej roli Garance Marillier). Dziewczyna jest ułożoną, szesnastoletnią uczennicą. Jej marzeniem są studia weterynaryjne. Po wielu staraniach w końcu rozpoczyna upragniony kierunek. Niestety imprezowe życie na kampusie sprawia jej - szarej myszce - wiele przykrości. Justine już na początku roku akademickiego musi przejść tzw. obrzęd otrzęsin. Chcąc wpasować się do grupy rówieśników i pokazać, że nie jest od nich gorsza - pierwszy raz w życiu próbuje surowego mięsa. To zdarzenie wywiera na niej ogromne piętno. Wkrótce bohaterka filmu "Mięso" zaczyna zachowywać się bardzo dziwnie i odczuwać niepokojące pragnienia(n)