Discovery Science HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:12 - W sieci eksperymentów: Ulubieńcy widzów
Opis : W tym odcinku zaprezentowany zostanie ranking dwudziestu najpopularniejszych popisów - niesamowitych i mrożących krew w żyłach, m.in. występy akrobatyczne(n)
06:00 - Zoom na architekturę. Blowing up History, s03e06
Opis : Program przedstawia tajemnice wznoszenia mitycznych i znanych z legend budowli pochodzących ze starożytności. Prezentacje tworzone są na podstawie zastosowania technik animacji komputerowej oraz najnowsze wyniki badań archeologicznych(n)
06:45 - Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Porażka nie wchodzi w grę
Opis : Adam i Jamie w wyjątkowym stylu niszczą samochody - jeden za pomocą odkurzacza, a drugi przy pomocy materiałów wybuchowych C4(n)
07:35 - Fabryki smaku: Kwaśne i słodkie
Opis : Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji kukurydzianych batoników z czekoladą, sushi i słynnych owocowych żelków Goodies(n)
08:00 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ser Wensleydale, pędzle. How Do They Do It? 13, s13e09
Opis : Dowiemy się, jak przebiega proces produkcji sera Wensleydale, jak ze świńskiej sierści powstają najlepsze na świecie pędzle i jak destyluje się aromatyczne oleje z eukaliptusa(n)
08:30 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Tesla Model S, tkaniny z końskiego włosia. How Do They Do It? 13, s13e10
Opis : W programie dowiemy się, jak przebiega produkcja najszybszego na świecie samochodu elektrycznego tesla model S, jak z końskich ogonów robi się delikatne tkaniny i jak czyści się największy na świecie basen(n)
09:00 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Ślimaki, sztućce, kajaki dla wędkarzy. How Do They Do It? 13, s13e11
Opis : Tym razem dowiemy się, jak zaspokaja się apetyt Francuzów na ślimaki, jak ze stalowych płyt robi się sztućce i jak przebiega budowa kajaka, który napędzany jest siłą naszych nóg(n)
09:30 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Mosty saperskie, pisaki i zakreślacze. How Do They Do It? 13, s13e12
Opis : W programie dowiemy się, jak powstają przenośne mosty, którymi potem jeżdżą czołgi, jak produkuje się markery, które nigdy nie blakną i jak konstruuje się supermotor, który rozwija szybkość 320 km/godz(n)
10:00 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Kryształowe kieliszki, najcieńsze telewizory. How Do They Do It? 13, s13e13
Opis : Tym razem dowiemy się, jak powstają najdoskonalsze na świecie kryształy, jak produkuje się bardzo cienkie telewizory i w jaki sposób w ciągu jednego dnia można wyprodukować milion butelek keczupu(n)
10:30 - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Metalowe szczęki, skórzane kurtki militarne. How Do They Do It? 13, s13e14
Opis : Tym razem dowiemy się, jak wykuwa się z metalu ogromne i silne szczęki, które przebijają się przez beton i niszczą wieżowce, i jak warzy się najstarsze piwo zachodniego świata(n)
11:00 - Tonące miasta: Londyn, Wielka Brytania
Opis : W programie zostaną omówione przypadki czterech miast - Nowego Jorku, Londynu, Miami oraz Wenecji, których położenie jest wyjątkowo niekorzystne ze względu na zagrażające siły natury. Miejscowości te zostały objęte szczególną troską ze strony inżynierów oraz naukowców, których działania zapewnić mają bezpieczeństwo mieszkańcom. Miasta nękane były już wielokrotnie przez sztormy - w programie zostaną one skomentowane. Przeprowadzone za pomocą komputera symulacje uzmysłowią widzom nieprzejednaną siłę żywiołów i skutki ewentualnych zaniedbań ze strony ekspertów(n)
12:00 - Porzucone konstrukcje. Abandoned Engineering, s02e05
Opis : Seria prezentująca losy konstruktorów odpowiedzialnych za stworzenie niesamowitych dzieł światowej inżynierii, których potencjał nie został wykorzystany. Niektóre z nich zostaną jednak zrekonstruowane dzięki ambicji pełnych pasji, pomysłowych ludzi. Widzowie dowiedzą się, jak tworzono niektóre budowle i do jakiego celu były przeznaczone. Poznają także okoliczności oraz konsekwencje ich upadku(n)
13:00 - Od destrukcji do produkcji. Made By Destruction, s02e08
Opis : Wizjonerzy recyklingu wytłumaczą, w jaki sposób praktycznie wszystko, poczynając od samolotów po puste butelki może ulec zniszczeniu, a potem zostać przemienione w coś zupełnie innego(n)
13:30 - Od destrukcji do produkcji. Made By Destruction, s02e09
Opis : Wizjonerzy recyklingu wytłumaczą, w jaki sposób praktycznie wszystko, poczynając od samolotów po puste butelki może ulec zniszczeniu, a potem zostać przemienione w coś zupełnie innego(n)
14:00 - Jak działa wszechświat? 6: Dziwne życie planet karłowatych
Opis : Odcinek poświęcony najaktywniejszym i zarazem jednym z najdziwniejszych obiektów Układu Słonecznego(n)
15:00 - Witajcie w przyszłości: Seks
Opis : Seks przyszłości to badanie DNA podczas poszukiwania partnera i rozpoznawanie prawdziwej miłości poprzez prześwietlenie mózgu(n)
16:00 - Zdecyduj i przeżyj
Opis : W tym odcinku: czy z klifu należy skakać głową czy nogami w dół, a także czy pozbawiony silnika helikopter może wylądować(n)
16:30 - Zdecyduj i przeżyj
Opis : W tym odcinku: czy eksplozje na wodzie można przeżyć, a także, jak wyjść z zerwanej windy(n)
17:00 - Wirus - niewidzialny zabójca: Grypa
Opis : Wszystko na temat niewidzialnych ludzkim okiem intruzów. Wirus grypy występuje w kilku odmianach i często bywa lekceważony, choć potrafi być bardzo groźny(n)
18:00 - Kataklizmy pogodowe
Opis : Widzowie poznają doświadczenia osób, które przeżyły gwałtowne zmiany pogody. W kolejnych odcinkach zobaczą jak pewnemu mężczyźnie udaje się uciec przed jednym z najgroźniejszych pożarów lasów, jakie miały miejsce w stanie Tennessee. Twórcy pokażą również łowcę burz, który dostaje się do oka cyklonu w trakcie huraganu w Meksyku. Widzowie oprócz tego obejrzą dramatyczną akcję ratunkową kobiety, która utknęła w lawinie błotnej. Program oparto na oryginalnych nagraniach oraz sprawozdaniach uczestników i naocznych świadków tych zdarzeń oraz na analizie ekspertów. Naukowcy wytłumaczą dlaczego w przyrodzie występują te niezwykłe zdarzenia pogodowe, oraz wyjaśnią powstawanie burz(n)
19:00 - Wielkie ziemskie zapadliska
Opis : Ruchome piaski i leje krasowe są coraz bardziej powszechne i stanowią śmiertelne zagrożenie. Wciągu kilku minut żywioły są w stanie pochłonąć wszystko. Lej krasowy to naturalna forma ukształtowania powierzchni ziemi. Jego średnica może wahać się od kilkudziesięciu centymetrów do kilkuset metrów. Formułuje się stopniowo. Śmiertelnie niebezpieczny staje się wtedy, gdy pojawia się nagle i "połyka" wszystko dookoła. Ostatnia fala zapadlisk zaprowadziła geologa Matthew Kirby'ego na Florydę. Naukowiec rozmawia z Carlą Chapman, która stała się jedną z ofiar lejów krasowych. W 2011 r. pod jej stopami otworzyła się ziemia. Na własnym podwórku kobieta została niemal wchłonięta żywcem(n)
20:00 - Czy jest z nami inżynier?
Opis : Justin i jego ekipa jeżdżą po świecie w poszukiwaniu największych pomyłek sztuki inżynierskiej. Analizują, czy takie błędy można jeszcze naprawić(n)
21:00 - Porzucone konstrukcje. Abandoned Engineering, s02e04
Opis : Seria prezentująca losy konstruktorów odpowiedzialnych za stworzenie niesamowitych dzieł światowej inżynierii, których potencjał nie został wykorzystany. Niektóre z nich zostaną jednak zrekonstruowane dzięki ambicji pełnych pasji, pomysłowych ludzi. Widzowie dowiedzą się, jak tworzono niektóre budowle i do jakiego celu były przeznaczone. Poznają także okoliczności oraz konsekwencje ich upadku(n)
22:00 - Jak to jest zrobione?: Miecze/Pontony/Zegary szafkowe/Bezpieczniki
Opis : Poznajemy kolejne przedmioty z naszego codziennego życia. W tym odcinku wszystko o procesie produkcji mieczy, pontonów, zegarów szafkowych i bezpieczników(n)
22:30 - Jak to jest zrobione?: Naczynia stołowe/Lukrowane płatki śniadaniowe/Kompresory
Opis : W programie o produkcji zderzaków, modeli parowych, filtrów koloru i lizaków(n)
23:00 - W sieci eksperymentów. You Have Been Warned 5, s05e11
Opis : W programie zostanie zaprezentowany ranking niewiarygodnych wyczynów i eksperymentów, które przeprowadzono w prywatnych domach. Znalezione w sieci filmy przedstawiają odważne i niesamowite dokonania. Wytłumaczą je światowej sławy naukowcy - podejmą próbę oddzielenia wiedzy od fikcji(n)