FilmBox Action

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

04:20 - Zakończenie programu
Opis :
06:50 - Tygrysy ze stacji Shagou
Opis : "Tygrysy ze stacji Shagou" jest filmem sensacyjnym osadzonym w realiach drugiej wojny światowej. W główną rolę wcielił się mistrz kina akcji Jackie Chan. Aktor, reżyser i producent w jednej osobie w 2017 r. został uhonorowany Oscarem Specjalnym. W większości filmów, w których wziął udział, Chan łączy znajomość sztuk walki i akrobatyczne zdolności z komizmem. Akcja "Tygrysów ze stacji Shagou" rozgrywa się w grudniu 1941 r. w Chinach. Linia kolejowa łącząca Tianjin z Nanjing jest jedną z ważniejszych wojskowych dróg przerzutowych. Japońscy żołnierze strzegą jej dniem i nocą. Ma Yuan (Jackie Chan) jest robotnikiem pracującym na kolei. Wraz z grupą bojowników postanawia zatruwać życie Japończykom okupującym jego kraj. W tym celu wykorzystuje swoją bogatą wiedzę o funkcjonowaniu kolei. W pewnym momencie bohater filmu "Tygrysy ze stacji Shagou" otrzymuje niecodzienne zadanie. Ma dokończyć dzieło, które miał wykonać Daguno (Wang Ta Lu), żołnierz służący w 8. Armii Chińskiej. Niestety zginął, nie wykonawszy zadania. Yuan i jego towarzyszą muszą teraz wysadzić w powietrze ważny most. Nie wszystko przebiega zgodnie z planem(n)
08:50 - Ciało potrzebne na gwałt
Opis : "Ciało potrzebne na gwałt" z Christiną Applegate i Johnnym Knoxville'em w obsadzie jest tragikomiczną opowieścią o pośmiertnej wędrówce zwłok słynnego muzyka, Grama Parsonsa. Gdy legendarny rockman umiera po przedawkowaniu narkotyków, jego przyjaciel Phil Kaufman (Johnny Knoxville) postanawia dotrzymać obietnicy złożonej mu kiedyś podczas spotkania przy alkoholu. Dał wówczas muzykowi słowo, iż w razie jego śmierci ciało podda kremacji w Parku Narodowym Drzew Jozuego w Kalifornii. Chcąc spełnić wolę zmarłego, bohater komediodramatu "Ciało potrzebne na gwałt", wykrada zwłoki. Teraz zmuszony jest przewieźć je na miejsce, co wymaga nie lada sprytu i pomysłowości, a następnie spalić. Już wkrótce za Philem podąża policyjny pościg. Do kremacji nie zamierza także dopuścić dziewczyna zmarłego, Barbara (Christina Applegate). Kobieta utrzymuje, że testament Grama czyni ją spadkobierczynią. Stanie się on jednak nieważny, jeśli nie zostanie wystawiony akt zgonu, a do tego niezbędne jest ciało. Rozpoczyna się szaleńcza gonitwa(n)
10:20 - Czarownik i biały wąż
Opis : Film fantasy "Czarownik i biały wąż" opowiada o tym, co spotkało młodego zielarza Xu Xiana. Podczas wycieczki wpada on do górskiego jeziora. Życie ratuje mu biały wąż pod postacią pięknej kobiety. Film fantasy "Czarownik i biały wąż" przenosi widzów do świata sprzed wieków. Wtedy to oprócz ludzi ziemię zamieszkiwały gobliny, potwory i złe duchy. Były wśród nich także dwa węże - biały i zielony. Bohaterem filmu fantasy "Czarownik i biały wąż" jest młody zielarz Xu Xian (Raymond Lam), który udaje się na wycieczkę w góry. Pech chce, że wpada do jeziora. Życie ratuje mu biały wąż pod postacią pięknej kobiety (Eva Huang). Niebawem między mężczyzną a zaklętym w ludzkim ciele demonem rodzi się uczucie. Dowiaduje się o tym czarownik i tropiciel złych duchów, Fa Hai (Jet Li). Postanawia on za wszelką cenę uwolnić duszę mężczyzny spod wpływów złych mocy. Produkcja fantasy "Czarownik i biały wąż" z pewnością nie rozczaruje fanów tego gatunku filmowego. Oprócz ciekawej akcji są tu bardzo dobre efekty specjalne(n)
11:55 - Krasnoludki i trolle
Opis : Głównym bohaterem wyprodukowanej w Szwecji animacji "Krasnoludki i trolle" jest nastoletni skrzat Junior. Cichy i spokojny młodzieniec najbardziej lubi spędzać czas w swoim laboratorium, które mieści się w domku na drzewie. Zatopiony w swoich myślach skupia się tam na pracy nad ciekawymi wynalazkami. Zainteresowania Juniora stają się jednak kością niezgody między młodym skrzatem a jego ojcem - najważniejszym krasnalem w całym lesie, który przyszłość syna widzi nieco inaczej niż on sam. Jalle chce, by poszedł on w jego ślady i miał wysoką pozycję wśród mieszkańców lasu. W przeddzień nadejścia zimy obaj bohaterowie filmu animowanego "Krasnoludki i trolle" zajmują się rozdzielaniem racji żywieniowych zwierzętom, które zapadają w sen zimowy. Okazuje się jednak, że chytre trolle postanowiły wykraść jedzenie z sekretnego schowka. Junior i jego najlepszy przyjaciel Sneaky, łatwo wpadająca w histerię wrona, wyruszają w podróż, by odzyskać skradzione pożywienie(n)
13:15 - Wyspa szemrzącego wiatru
Opis : Film przygodowy "Wyspa szemrzącego wiatru" opowiada o dziewczynie, która musi zdobyć pieniądze, by ocalić ukochane ranczo. Razem z nowym znajomym zamierza odnaleźć zakopany przed laty skarb. Sam Dalton (Lauren McKnight) pragnie za wszelką cenę ocalić ranczo, które przez lata było jej domem. Pisze więc list do dalekiej starszej krewnej, Christine (Reb Fleming), prosząc ją o pomoc. Tymczasem w okolicy pojawia się nastoletni J.T. Swinton (Austin Archer). Chce on, podobnie jak Sam, odnaleźć skarb, który podobno został zakopany gdzieś na terenie jej posesji. Aby rozwikłać tę zagadkę, oboje muszą poznać przeszłość Christine. Prawda wpłynie znacząco na życie bohaterów filmu "Wyspa szemrzącego wiatru". Film przygodowy "Wyspa szemrzącego wiatru" to dobra propozycja dla osób chcących spędzić spokojny czas przed telewizorem(n)
14:35 - Młodzi muszkieterowie
Opis : Film "Młodzi muszkieterowie" to produkcja zainspirowana powieściami historycznymi Aleksandra Dumasa. Fabuła przedstawia losy obrońców honoru francuskiego władcy z feministycznym akcentem. Akcja filmu "Młodzi muszkieterowie" rozgrywa się w XVII wieku, w monarchii nad Sekwaną. Władzę we Francji sprawuje nastoletni król Ludwik XIV, pozostający pod wpływem przebiegłego kardynała Mazarina (Michael Ironside). Tymczasem młoda Francuzka Jacqueline (Karen Cliche) jest świadkiem śmierci ojca z rąk żołnierza gwardii duchownego. Jej brat Gerard (Stephen Spender) zostaje uwięziony. Żądna zemsty dziewczyna przebiera się za mężczyznę. Przybiera nazwisko Jacques Leponte i dołącza do muszkieterów. Wkrótce poznaje D'Artagnana II (Tobias Mehler) i jego przyjaciół, którzy pomogą jej pomścić śmierć ojca i uwolnić brata. Odtwórcą roli D'Artagnana w filmie "Młodzi muszkieterowie" jest Tobias Mehler. W 2002 roku aktor wystąpił w nowej wersji horroru "Carrie"(n)
16:05 - Mandie i skarb Czerokezów
Opis : Amerykański film familijny "Mandie i skarb Czerokezów" opowiada o rezolutnej dziewczynie, która po tym, jak dowiaduje się, że jej dziadek był Indianinem, postanawia zaprzyjaźnić się z Czerokezami. Elizabeth (Hayley Mills), matka Mandie (Lexi Johnson), tytułowej bohaterki filmu familijnego "Mandie i skarb Czerokezów" opowiada córce historię rodziny. Mówi między innymi o tym, że dziadkiem Mandie był Indianin z plemienia Czerokezów. Dziewczyna postanawia zaprzyjaźnić się z członkami plemienia. Wkrótce dowiaduje się o jaskini, w której ukryte jest złoto będące skarbem legendarnego czerokeskiego wojownika, Tsali. Mandie jest nie tylko bohaterką filmu familijnego "Mandie i skarb Czerokezów". Powstało kilka obrazów opowiadających o jej przygodach. W polskiej wersji językowej dostępny jest też film "Mandie i sekretny tunel", a w angielskiej np. "Mandie and the Forgotten Christmas"(n)
17:50 - Nieustraszony
Opis : "Nieustraszony" to film sensacyjny, który powstał w koprodukcji Chin, Hongkongu i USA. Przedstawia on trudną ścieżkę życiową młodego wojownika, który pragnie zostać mistrzem wschodnich sztuk walki. Chiny, początek XX wieku. W tajemnicy przez ojcem (Collin Chou), sławnym mistrzem wschodnich sztuk walki, Huo Yuanjia (Jet Li) przychodzi na prowadzone przez niego lekcje kung-fu. Wbrew woli rodzica chce zostać wojownikiem. Podpatruje walki innych i sam próbuje jak najwięcej się nauczyć. Gdy ojciec umiera, przejmuje po nim szkołę wu shu. Powoli realizuje swoje marzenie. Lata treningu zaczynają przynosić efekty i Huo zyskuje wśród wojowników miano niepokonanego. Jedna z walk kończy się jednak tragedią. Yuanjia zabija swojego rywala. Wkrótce syn zabitego, chcąc się zemścić, morduje członków rodziny Huo. Zrozpaczony Yuanjia ucieka do Tajlandii, gdzie poznaje na wpół niewidomą kobietę, która staje się jego duchową przewodniczką. Scenariusz filmu Ronny'ego Yu luźno nawiązuje do biografii Huo Yuanjia, mistrza wschodnich sztuk walki, który na początku XX wieku stał się najsłynniejszym wojownikiem Chin(n)
19:30 - Urodzony motocyklista
Opis : "Urodzony motocyklista" to komedia z elementami kina akcji i z udziałem Caspera Van Diena i Williama Forsythe'a. Van Dien wciela się tu w postać Michaela, który razem ze swoim przyjacielem, Aleksem (Patrick Muldoon), marzy o podróży do Sturgis, mekki motocyklistów. Pewnego dnia mężczyźni spotykają weterana wojny w Wietnamie, który został pobity przez członków lokalnego gangu. Mężczyzna prosi ich, by dostarczyli jego córce pieniądze i pudełko z medalami. Mike, którego ojciec także walczył w Wietnamie, nie śmie odmówić cierpiącemu. Przed wyjazdem bohater filmu "Urodzony motocyklista" odwiedza jeszcze matkę, która wyjawia mu prawdę na temat śmierci jego ojca. Okazuje się, że został on zamordowany przez gang motocyklistów. Pod wpływem wyznania matki Michael, z pomocą Aleksa, postanawia odrestaurować motor ojca. Wkrótce przyjaciele ponownie wyruszają w podróż. Na drodze staje im jednak mafioso Steele (William Forsythe)(n)
21:00 - Nagroda
Opis : Western zatytułowany "Nagroda" przedstawia perypetie Nate'a (Jarret LeMaster). Mężczyzna zaciągnął dług u miejscowego kata. Jeśli go nie spłaci, może skończyć na szubienicy. Szansa na odmianę losu Nate'a pojawia się, gdy poznaje on miejsce pobytu wyjętej spod prawa kobiety. Za jej głowę wyznaczono nagrodę, która mogłaby pokryć dług mężczyzny. Wkrótce Nate, jako łowca nagród, wyrusza w podróż. Udaje mu się schwytać poszukiwaną. Jednak niespodziewanie dla głównego bohatera obrazu "Nagroda" podczas długiej drogi powrotnej zaczyna się rodzić uczucie między nim a eskortowaną kobietą. Sprawy nie ułatwia także Nate'owi podążający jego śladem szeryf. "Nagroda" to sprawnie zrealizowany film z ciekawym scenariuszem, którego autorem jest Jared Isham, odpowiadający także za reżyserię obrazu(n)
22:40 - Za ścianą
Opis : "Za ścianą" to solidny dreszczowiec zrealizowany przez specjalizującego się w produkcjach telewizyjnych Paula Schneidera. Znana m.in. z serialu "4400" Lindy Booth gra tu rolę 30-letniej Katelyn Parks (Lindy Booth). Kobieta, która ma koszmarne wspomnienia z dzieciństwa, otrzymuje pewnego dnia list od anonimowego nadawcy. Namawia on ją do odwiedzenia rodzinnej nadmorskiej miejscowości, którą opuściła przed laty. Powodem wyjazdu była rodzinna tragedia. Matka Katelyn została zamordowana, a oskarżonego o ten czyn ojca aresztowano. Obecnie lokalne władze nadmorskiego miasteczka chcą wyremontować rodzinny dom Katelyn i zamienić go w atrakcję turystyczną. Po przybyciu na miejsce bohaterka filmu "Za ścianą" odkrywa, że autorem listu do niej jest sędziwy ksiądz Hendry (Lawrence Dane). Duchowny chce, by przeszkodziła ona w planowanej inwestycji. Tymczasem w dawnym domu Katelyn rozpoczynają się prace remontowe pod kierunkiem Drew Cabota (James Thomas) i jego wspólnika, Erica Carrintona (Brad Hodder). Pewego dnia robotnicy znajdują w piwnicy stare, zabite gwoździami drzwi. Gdy udaje się je otworzyć, z pomieszczenia wydziela się straszliwy fetor. Wkrótce potem jeden z pracowników Cabota, Leon, oraz jego przyjaciółka Tessa znikają bez śladu. Ginie też przygotowująca materiały promocyjne o domu Monica (Suzie Pollard). Gdy znalezione zostają zwłoki Leona i Tessy, nieoczekiwanie o ich zamordowanie policja posądza Katelyn. Wówczas ksiądz Hendry wyjawia kobiecie, że klucz do rozwiązania zagadki zbrodni znajduje się za tajemniczymi drzwiami w piwnicy starego domu(n)