HBO 3 HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:15 - Tour de doping
Opis : "Tour de doping" to klasyczny mockument, czyli fikcyjna historia przedstawiona w konwencji filmu dokumentalnego. Jest to dzieło Jake'a Szymanskiego, laureata Złotego Globu Andy'ego Samberga oraz Murraya Millera. Wzięły w nim udział takie gwiazdy, jak Julia Ormond, Orlando Bloom czy Kevin Bacon. "Tour de doping" jest pozycją obowiązkową dla fanów kolarstwa i miłośników niewybrednego humoru. Fabuła "Tour de doping" kumuluje wszystkie skandale dopingowe, jakie miały miejsce w całej historii kolarstwa. Jest rok 1982, który zapisał niechlubną kartę w historii tego sportu. Ekipa filmowa śledzi pięcioro kolarzy, dla których wygrana w wyścigu jest głównym życiowym celem. Wszyscy najwięksi zawodnicy korzystają z dopingu, za nic mają obowiązujące przepisy. Nie inaczej jest podczas najważniejszego wyścigu kolarskiego. Dla wygranej są w stanie zrobić dosłownie wszystko(n)
06:00 - Korona na Gwiazdkę
Opis : Alex Zamm, doświadczony twórca kina familijnego i przygodowego, prezentuje kolejną sympatyczną, lekką produkcję. "Korona na Gwiazdkę" to niepozbawiona humoru wzruszająca opowieść o miłości i szukaniu swojego miejsca w świecie. Zdjęcia do filmu powstawały w pięknych plenerach Rumunii i Słowenii. Główną bohaterką komedii "Korona na Gwiazdkę" jest młoda kobieta imieniem Allie (Danica McKellar). Traci ona właśnie posadę w ekskluzywnym hotelu w Nowym Jorku. Mimo że nie ma ochoty opuszczać kraju, z konieczności przyjmuje posadę guwernantki, co wiąże się z zamieszkaniem w Europie. Po dotarciu na miejsce Allie poznaje swoją małą podopieczną, Teodorę (Ellie Botterill). Ojcem dziewczynki jest mody i przystojny król Maximillian (Rupert Penry-Jones). Mężczyzna z góry ostrzega Allie, że jego córka ma trudności z akceptacją autorytetów. Twierdzi, że problem nasilił się po śmierci jej matki. Na szczęście pomiędzy guwernantką a Teodorą szybko nawiązuje się nić porozumienia. Również Maximillian zaczyna myśleć o opiekunce córki z coraz większą sympatią. Najważniejsze jednak dla niego są obowiązki związane ze sprawowaną funkcją(n)
07:30 - Strażnicy Galaktyki
Opis : Będący adaptacją komiksu wydawnictwa Marvel film "Strażnicy Galaktyki" pełen jest scen walki i zapierających dech w piersiach pościgów. Nie brakuje w nim także humoru. Produkcja zdobyła dwie nominacje do Oscara - za najlepsze efekty specjalne i charakteryzację. Awanturnik i łowca przygód Peter Quill (Chris Pratt) kradnie tajemniczą kulę, której poszukuje złowrogi Ronan (Lee Pace). Okazuje się, że od magicznego przedmiotu zależy bezpieczeństwo wszechświata. Jeśli bowiem Ronan wejdzie w jego posiadanie, światu grozić będzie zagłada. Quill, który zdaje sobie sprawę, że będzie musiał stawić czoła Ronanowi, zawiera sojusz z czwórką niezwykłych postaci: uzbrojonym szopem Rocketem, przypominającym człowieka drzewem Grootem, zdradziecką Gamorą (Zoe Saldana) oraz żądnym zemsty Draxem (Dave Bautista). Tytułowi bohaterowie filmu "Strażnicy Galaktyki" przeżywają razem wiele niebezpiecznych przygód. Od powodzenia ich misji zależą losy wszechświata(n)
09:35 - Hugo i jego wynalazek
Opis : "Hugo i jego wynalazek" to nietypowa pozycja w dorobku reżyserskim Martina Scorsesego, wybitnego twórcy kojarzonego głównie z thrillerami czy kinem gangsterskim. Tym razem, przenosząc na ekran popularną powieść Briana Selznicka, stworzył zachwycające wizualnie dzieło, będące w gruncie rzeczy znakomitym kinem familijnym. Obraz otrzymał aż 11 nominacji do Oscara. Przyznano mu pięć statuetek, m.in. za zdjęcia, scenografię i efekty specjalne. Akcja filmu "Hugo i jego wynalazek" osadzona jest w Paryżu w latach 30. XX wieku. Tytułowy bohater to osierocony Hugo Cabret (Asa Butterfield), który ma dwanaście lat i mieszka w sekretnym pomieszczeniu pod dworcem kolejowym. Mimo młodego wieku inteligentny chłopiec zajmuje się konserwacją i naprawą tamtejszych zegarów. Robi to za wujka, który jest alkoholikiem. W wolnych chwilach mały Hugo stara się zreperować starego robota, który został mu po zmarłym ojcu. Nie stać go jednak na zakup części zamiennych. Kradnie je więc z punktu naprawy zabawek prowadzonego przez zgorzkniałego Georges'a Méliesa (Ben Kingsley). Pewnego dnia ponury mężczyzna przyłapuje złodziejaszka i za karę zabiera mu notes jego ojca, w którym są cenne techniczne wskazówki. Kiedy Hugo próbuje je odzyskać, poznaje córkę chrzestną Méliesa, Isabelle (Chloë Grace Moretz). Bystra, oczytana dziewczyna także jest sierotą. Razem z nowym przyjacielem odkrywa tajemnicę swego posępnego ojca chrzestnego(n)
11:45 - Młody Sheldon
Opis : W szkole odbywa się konkurs naukowy. Projekt Sheldona przegrywa z generatorem Van de Graaffa, przygotowanym przez inną uczennicę. Wściekły chłopak postanawia zmienić zainteresowania. Zaniepokojeni tym rodzice zapisują syna na terapię, pod wpływem której Cooper decyduje się zostać aktorem. Podczas przesłuchania do kółka teatralnego okazuje się, że ma prawdziwy talent. Otrzymuje główną rolę w przedstawieniu. Jego rodzina jest dumna do czasu, aż poznaje tytuł sztuki(n)
12:05 - Młody Sheldon
Opis : Sheldon jest prześladowany. Mary prosi starszego syna, by dowiedział się, kto upatrzył sobie jego brata na ofiarę. Prawda okazuje się zaskakująca. Rodzice obojga dzieci usiłują dojść do porozumienia. W sprawę angażuje się też Bunia. Niestety, próby interwencji rodzą jedynie kolejne konflikty. Wreszcie Mary zwraca się do pastora Jeffa. Tymczasem Sheldon prosi o pomoc Missy(n)
12:25 - Młody Sheldon
Opis : Mary przyłapuje córkę na czytaniu pisma "Cosmopolitan". Próbując uniknąć kary dla siebie i przyjaciółki, która pożyczyła jej gazetę, Missy zwraca uwagę matki na komiksy Sheldona. One również wydają się nieodpowiednie dla dzieci. Pani Cooper konfiskuje wszystkie obrazkowe historie. Od tamtej pory syn próbuje udowodnić jej, że jest już dorosły i sam może o sobie decydować(n)
12:50 - Flight of the Conchords: Na żywo w London Apollo
Opis : Pochodzący z Nowej Zelandii Bret McKenzie i Jemaine Clement przedstawiają najzabawniejsze momenty ze swoich występów w Wielkiej Brytanii. Ich trasa "Flight of the Conchords Sing Flight of the Conchords Tour", podczas której prezentowali zarówno swoje stare, jak i nowe utwory, cieszyła się ogromnym powodzeniem, a bilety sprzedawały się w oka mgnieniu. Autorski cykl "Flight of the Conchords" był wielkim sukcesem duetu - produkcja zdobyła aż dziesięć nominacji do nagrody Emmy(n)
14:15 - Krypton. s01e01
Opis : Seg zostaje poinformowany, że planecie o nazwie Krypton grozi zagłada i jego wnuk może przenigdy nie przyjść na świat(n)
15:00 - Krypton. s01e02
Opis : Seg dochodzi do siebie po tragedii, której doświadczył. Zaczyna układać swoje życie na nowo, jednak na przeszkodzie staje zbliżające się zagrożenie(n)
15:40 - Krypton. s01e03
Opis : Wojsko postanawia zorganizować akcje w dzielnicy Sega. Adam Strange wraz z Segiem w każdy możliwy sposób starają się odnaleźć Wartownika(n)
16:20 - Krypton. s01e04
Opis : Przywódca grupy Black Zero kontaktuje się z Segiem. Tymczasem Głos Rao wskazuje osobę, którą można obarczyć winą za nieudany przebieg akcji(n)
17:05 - Snowfall-ost.
Opis : Franklin obserwuje rozwój swojej działalności. Teddy zdołał wreszcie przekonać Kolumbijczyków do tego, by dostarczyli mu kolejną porcję narkotyków. Lucia staje przed niezwykle trudną decyzją. Musi wybrać biznes czy rodzina(n)
18:05 - Howards End
Opis : "Howards End" to brytyjsko-amerykański czteroodcinkowy serial obyczajowy z 2017 roku. Jest on ekranizacją klasycznej powieści E.M. Forstera. W produkcji widzowie mogą oglądać m.in. Hayley Atwell (nominacja do Złotego Globu za "Filary Ziemi") oraz Matthew MacFadyena (zdobywca BAFT-y za rolę w serialu "System sprawiedliwości"). Akcja serialu "Howards End" rozgrywa się w Anglii na początku XX wieku. Bohaterkami są siostry Schlegel: Margaret (Hayley Atwell) oraz Helen (Philippa Coulthard). Obie mieszkają w Londynie razem z bratem Tibbym (Alex Lawther). Kobiety mocno przeżyły śmierć rodziców, teraz starają się iść przez życie niezależnie. Któregoś razu Margaret spotyka bogatą Ruth Wilcox (Julia Ormond), z którą się zaprzyjaźnia. Niestety kobieta umiera i bohaterka "Howards End" znajduje wspólny język z mężem nieboszczki Henrym (Matthew Macfadyen). Tymczasem druga z sióstr poznaje Leonarda Basta (Joseph Quinn). Niestety mężczyzna nie ma grosza przy duszy, a w dodatku planuje ożenić się ze swoją przyjaciółką Jacky (Rosalind Eleazar)(n)
19:05 - Kemping
Opis : "Kemping" to wyprodukowana w USA wersja brytyjskiego serialu komediowego o tym samym tytule, stworzonego przez Julię Davis. Za amerykańską odsłonę odpowiadają Lena Dunham i Jenni Konner, twórczynie serialu "Dziewczyny". Jest to opowieść o grupie znajomych, którzy chcą spędzić wspólnie weekend z okazji urodzin jednego z nich. W tym celu udają się na kemping na łono natury. Nie przypuszczają, że wyjazd, który zapowiadał się sielankowo, wszystkim odbije się czkawką. Fabuła serialu "Kemping" rozpoczyna się od pomysłu na nietypowy prezent. Kathryn (Jennifer Garner) chce uczcić 45. urodziny swego męża Walta (David Tennant) wspólnym wypadem za miasto. Zaprasza kilkoro przyjaciół do udziału w imprezie na kempingu. Wyjazd zapowiada się wyśmienicie, ale nieoczekiwanie przeistacza się w wyzwanie. Każdy z uczestników wyprawy przywołuje w pamięci zadawnione spory, urazy, napięcia i przykre wspomnienia, o których wolał zapomnieć. W obsadzie serialu "Kemping" znaleźli się laureatka Złotego Globu Jennifer Garner i znany z produkcji "Jessica Jones" David Tennant. Oprócz nich wystąpili: Juliette Lewis (nominowana do Oscara za "Przylądek strachu"), Arturo Del Puerto ("Dzień Niepodległości"), Ione Skye ("Miłosna zagrywka"), Janicza Bravo oraz Brett Gelman ("Stranger Things")(n)
19:35 - Kidding
Opis : Jeff (Jim Carrey) jest gospodarzem telewizyjnych programów dedykowanych najmłodszym widzom. Rozpoznawany jako Pan Pickles i uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i ich opiekunów, uprzejmy, poczciwy i sympatyczny prezenter sprawia wrażenie osoby o ogromnych pokładach życiowej wiedzy. Jeff sam przywiązuje ogromną wagę do relacji międzyludzkich, więc pojawiające się kłopoty rodzinne sprawiają, że mężczyzna konfrontuje się z własnymi słabościami - okazuje się, że morały zaczerpnięte z bajek nie wystarczą, by uporządkować życie dorosłego. Jeff pozbawiony oparcia ze strony rodziny, która uległa rozpadowi, zaczyna popadać w obłęd. Producent prowadzonego przez niego programu Seba (Frank Langella) postanawia poszukać jego zastępcy. Serial w reżyserii zdobywcy Oscara - Michela Gondry'ego. W obsadzie serialu obok laureata Złotego Globu, Jima Carreya, znaleźli się aktorzy wielokrotnie nominowani do innych prestiżowych nagród: Frank Langella, Cole Allen i Judy Greer(n)
20:00 - Kroniki Times Square . The Deuce, s02e06
Opis : Kontynuacja opowieści o rozwoju przemysłu pornograficznego w Nowym Jorku od wczesnych lat siedemdziesiątych do połowy osiemdziesiątych. To czas w historii USA, kiedy seks przestał być tematem tabu. Wykorzystała to nowo powstała dochodowa branża amerykańskiej gospodarki. Pomysłodawcami i scenarzystami serialu są George Pelecanos i David Simon(n)
21:00 - Złote życie
Opis : Rodzina Miklósich przeprowadza się do wymarzonego domu. Janka (Eszter Ónodi) ubiega się o fotel burmistrza miasteczka. Attila (Szabolcs Thuróczy) i jego najlepszy przyjaciel, milioner Feri Gáll (Zsolt Végh), pracują nad poważnym projektem budowlanym. Pod pozorami sielanki kryją się jednak mroczne sekrety. Mira (Laura Döbrösi) i jej chłopak, prokurator Géza Zebegényi (Zoltán Rajkai), starają się zatrzymać osobę odpowiedzialną za śmierć ich przyjaciela Osziego, natomiast Márk (Renátó Olas) próbuje zorganizować zabójstwo swojego ojca chrzestnego. Kontynuacja węgierskiego serialu opowiadającego o kryzysie niegdyś niezwykle bogatej węgierskiej rodziny, który spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i publiczności(n)
22:00 - Castle Rock
Opis : "Castle Rock" jest serialem wzorowanym na twórczości Stephena Kinga. W całej produkcji jest ich tak dużo, że można uznać ją za wspólną ekranizację najsłynniejszych powieści tego pisarza. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego "Castle Rock" łączy wątki m.in. z "Cujo , "To", "Sklepik z marzeniami", "Rita" czy "Skazani na Shawshank". Poszczególne sceny odwołują się nie tylko do książek, ale również do ich filmowych adaptacji. Tytułowe miasteczko Castle Rock jest miejscem fikcyjnym, zlokalizowanym w stanie Maine - gdzie rozgrywa się akcja wielu powieści Kinga. W głównej roli został obsadzony André Holland ("Moonlight"). Wciela się on w prawnika Henry'ego Deavery'ego, który reprezentuje więźniów skazanych na karę śmierci. Oprócz niego w serialu występują: Melanie Lynskey ("Bliskość"), Bill Skarsgard ("To"), Jane Levy ("Podmiejski czyściec") i Sissy Spacek ("Carrie"). Sam Stephen King wraz z sześcioma innymi twórcami pełnił funkcję producenta wykonawczego(n)
22:45 - W cieniu -ost.
Opis : Drugi sezon utrzymanego w konwencji kina noir, przepełnionego czarnym humorem serialu o perypetiach pozornie zwyczajnego taksówkarza Relu (Serban Pavlu), który prowadzi podwójne życie. Żona i dzieci nie mają pojęcia, że po godzinach zajmuje się ściąganiem długów i haraczy dla lokalnego gangstera (Doru Ana). Stara się oddzielić swoją oficjalną działalność od życia przestępczego, ale nie do końca mu się to udaje(n)
23:45 - Czarne Jezioro
Opis : "Czarne Jezioro" opowiada o grupie przyjaciół, która wybierając się do opustoszałego kurortu, pakuje się w kłopoty. Marzeniem Johana (Filip Berg) jest przywrócenie dawnej świetności ośrodkowi narciarskiemu i nazwie Czarne Jezioro. Nie zraża go fakt, że przed dwudziestu laty popełniono tam wyjątkowo brutalne morderstwo. Johan udaje się na miejsce wraz z grupą przyjaciół, wśród których jest jego dziewczyna Hanna (Sarah-Sofie Boussnina). Ona jako pierwsza zaczyna mieć złe sny, kolejnej nocy koszmary śnią się już każdemu. Przyjaciele szybko przekonują się, że ich pobyt w Czarnym Jeziorze nie będzie należał do przyjemnych. "Czarne Jezioro" jest mroczną produkcją nakręconą przez Jonathana Sjöberga, dwukrotnie nominowanego do Złotego Żuka (nagroda Szwedzkiego Instytutu Filmowego). Surowe, ale urzekające zdjęcia powstawały w miasteczku Borgafjäll(n)