Kino Polska

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

06:30 - Skarb sekretarza
Opis : Stanisław Michałek robi wszystko, by sprostać niesamowitym wymaganiom letników, goszczących w jego agroturystycznym gospodarstwie. Jedni żądają stylowych mebli, inni możliwości dojenia krowy. Na dodatek w jego domu zjawia się młoda dziewczyna Agnieszka, która wprawia go w straszne zakłopotanie. Tymczasem we wsi trwają intensywne przygotowania do meczu przyjaźni(n)
07:10 - TV okazje
Opis : Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie(n)
07:50 - Kalosze szczęścia
Opis : "Kalosze szczęścia" to polska komedia przygodowa z dialogami autorstwa Sławomira Mrożka. Film zaprezentowano po raz pierwszy 20 października 1958 roku. Zdjęcia do produkcji powstawały w Krakowie i Łodzi. Za kamerą stanął Antoni Bohdziewicz - reżyser "Dziewczyny z dobrego domu" oraz "Wilczego biletu". Terencja (Maria Gella) razem z Felicją (Teofila Koronkiewicz) są w posiadaniu specjalnych kaloszy szczęścia. Te dwie starsze panie, a w dodatku wróżki, chcą je komuś wręczyć. Kalosze mają magiczną moc. Pierwszym szczęśliwcem, którzy może je przetestować, jest malarz Kokowski (Bronisław Dardziński). Czarodziejskie buty przenoszą go do domu publicznego w Paryżu, którego w przeszłości był częstym gościem. Kiedy okazuje się, że wizyta nie uszczęśliwiła artysty, wróżki postanawiają ofiarować kalosze komuś naprawdę nieszczęśliwemu. Zbiegiem okoliczności buty trafiają do erotomana i przenoszą go do klasztoru. Przypadkowym posiadaczem butów o magicznych właściwościach, które umożliwiają podróże w czasie i przestrzeni, staje się też aktor grający Kościuszkę (Stanisław Gronkowski)(n)
09:50 - Panowie, zabiłem Einsteina
Opis : "Panowie, zabiłem Einsteina" to czechosłowacka komedia science fiction z 1969 roku. Za jej reżyserię odpowiada uznany autor Oldřich Lipský, który ma w swoim dorobku również takie produkcje, jak: "Człowiek z pierwszego stulecia" (1961 r.), "Lemoniadowy Joe" (1964 r.) oraz "Adela jeszcze nie jadła kolacji" (1977 r.). Film "Panowie, zabiłem Einsteina" opowiada o losach ludzkości po wybuchu bomby atomowej. Okazuje się, że wydarzenie to spowodowało nieodwracalne zmiany - kobiety skarżą się, że rosną im brody, a w dodatku niebawem okazuje się, że nie mogą mieć dzieci. Nad rozwiązaniem problemu głowi się specjalnie powołane w tym celu grono naukowców. Ich celem jest znalezienie sposobu, który zapobiegnie zbliżającej się katastrofie. Naukowcy proponują, aby znaleźć śmiałka lub śmiałków, którzy wybiorą się w podróż w czasie i pozbawią życia Alberta Einsteina. To jego obliczenia i dokonania doprowadziły do stworzenia bomby atomowej, która w filmie "Panowie, zabiłem Einsteina" jest istotą problemu(n)
11:50 - TV okazje
Opis : Prowadzący prezentują produkty gospodarstwa domowego oraz inne gadżety, które można zamówić telefonicznie(n)
12:10 - Miś
Opis : Film "Miś" z 1981 roku to jeden z tych filmów, które znają wszyscy i które słusznie od dawne określane są mianem dzieła kultowego. Ta najbardziej znana z komedii Stanisława Barei dzięki groteskowym parodiom i bogatej symbolice trafnie ukazuje wielu nonsensów polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80. W komedii "Miś" Stanisław Tym jako prezes klubu sportowego "Tęcza", Ryszard Ochódzki, szykuje się do wyjazdu do Londynu. Niestety, zostaje zatrzymany na granicy, gdyż w jego paszporcie brakuje kilku stron. Ochódzki podejrzewa o zniszczenie dokumentu swoją żonę Irenę (Barbara Burska), która najprawdopodobniej chciała uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do stolicy Anglii przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Odejście kobiety zmusiło ich do podzielenia posiadanych dóbr. Teraz całą sumę zgarnie ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę. Odtąd główny bohater komedii "Miś" usiłuje wszelkimi sposobami udaremnić plan zachłannej małżonki. Musi opóźnić jej wyjazd i jednocześnie postarać się jak najszybciej dostać do Londynu. Ponieważ nie może liczyć na szybkie otrzymanie nowego paszportu, próbuje znaleźć sobowtóra, żeby na jego nazwisko wyrobić ten ważny dokument. Wymyśla zgrabną historyjkę i namawia do pomocy swojego znajomego, reżysera Hochwandera (Krzysztof Kowalewski). Ten znajduje warszawskiego węglarza Stanisława Palucha, łudząco podobnego do Ochódzkiego. Filmowiec zapoznaje także Ryszarda z aktorką Aleksandrą Kozeł (Christine Paul). Ta marząca o karierze za granicą kobieta, dzięki kolejnemu kłamstwu, także staje się uczestniczką intrygi Ochódzkiego(n)
14:40 - Hazardziści
Opis : Rodzimy kryminał z lat 70. zatytułowany "Hazardziści" przedstawia opartą na faktach historię jednego z najbardziej zuchwałych napadów rabunkowych w historii PRL. Jego akcja osadzona jest w 1962 roku w niewielkim mieście Wołów na Dolnym Śląsku. Mieszkający tam razem z rodziną Zygmunt Jaskólski (Franciszek Trzeciak) jest właścicielem warsztatu radiotechnicznego. Pewnego dnia mężczyzna zostaje wezwany do lokalnego banku z powodu awarii instalacji alarmowej. Na widok dużej ilości pieniędzy w skarbcu zaczyna planować napad. Jaskólski zaczyna od zwerbowania pomocników. W skład sformowanej przez niego grupy wchodzą znajomi, którzy podobnie jak on są amatorami w przestępczym fachu. Oprócz swojego brata, Zdzisława (Zdzisław Maklakiewicz), główny bohater filmu "Hazardziści" przekonuje również do wzięcia udziału w skoku rymarza Bolesława Pacułę (Lech Grzmociński), taksówkarza Wojciecha Misiurskiego (Zygmunt Malanowicz) i mechanika Tadeusza Karasińskiego (Henryk Bąk). Dołącza do nich również kasjer z banku, Leon Badziak (Witold Pyrkosz). W końcu mężczyźni wdrażają w życie swój plan i dokonują napadu na bank w Wołowie, kradnąc 16 milionów złotych. Nie mogą jednak w pełni cieszyć się swoim sukcesem. Okazuje się bowiem, że numery części zdobytych przez nich banknotów zostały odnotowane i będą mogły być bezpiecznie wydane dopiero za kilka lat. Złodzieje dzielą więc stare banknoty pomiędzy siebie, nowe zaś trafiają na przechowanie do Zygmunta Jaskólskiego. Sprawy się komplikują, kiedy Teresa (Emilia Krakowska), jego żona, na wieść o dostawie atrakcyjnych towarów do sklepu, sięga po ukryte pieniądze i nimi płaci(n)
16:50 - Wiedźmin: Rozdroże
Opis : W mieście Wyzimie szaleje straszna strzyga - przemieniona w potwora córka króla Foltesta. Władca szuka śmiałka, który zdjąłby z niej urok. Geralt podejmuje się tego zadania, jednak zaklęta w bestię księżniczka okazuje się bardzo groźnym przeciwnikiem. Ciężko ranny wiedźmin leczy się w świątyni Melitele i zastanawia się tam nad sensem swojego powołania. Niebawem postanawia wrócić do Cintry, gdzie panuje żałoba po tragicznej śmierci Pavetty i Jeża(n)
17:55 - Vabank 2, czyli riposta
Opis : Znakomicie zagrany, oparty na ciekawym scenariuszu "Vabank 2, czyli riposta" stanowi kontynuację świetnej komedii Juliusza Machulskiego z 1981 roku. Choć sequel nie spotkał się z takim aplauzem krytyki jak pierwsza część przygód błyskotliwego i eleganckiego kasiarza, widzów, którym podobał się humor "Vabanku", film z pewnością nie zawiedzie. Jego atuty to też interesująca intryga i zaskakujące zwroty akcji. W filmie "Vabank 2, czyli riposta" w wyniku szczegółowo zaplanowanej przez Henryka Kwintę (Jan Machulski) akcji jego wróg, Gustaw Kramer (Leonard Pietraszak), trafia do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. Tu poznaje młodego i inteligentnego Edwarda Sztyca (Bronisław Wrocławski). Podczas jednego ze spacerów proponuje on Gustawowi pomoc w ucieczce w zamian za połowę sumy znajdującej się na szwajcarskim koncie bankiera. Postawiony pod ścianą Kramer zgadza się na współpracę. Już kilka dni później Kramer zbiega z więzienia. Zaraz też rozpoczyna realizację planu zemsty na Kwincie, który - niczego nie podejrzewając - prowadzi spokojne życie na wsi. Stawiski (Kuba Geiger), sekretarz byłego dyrektora banku, wynajmuje Tędlarza (Józef Jaworski), specjalistę od "mokrej roboty". By sprowokować Kwintę i zwabić go w pułapkę, gangster usiłuje zlikwidować Duńczyka (Witold Pyrkosz). W tym czasie Sztyc porywa córeczkę Marty (Ewa Szykulska), która mieszka teraz z kasiarzem(n)
20:00 - Belcanto
Opis : Pomorze Zachodnie, rok 1966. Śpiewak operowy, Mariusz Marzęda (Cezary Pazura), występuje w tragikomedii "Belcanto" na scenie Teatru Muzycznego w Szczecinie. Ma komfortowe mieszkanie, samochód i kota. Artysta chętnie śpiewa na akademiach organizowanych przez władze, podczas uroczystości kościelnych oraz na wieczorkach dancingowych w miejscowym domu kultury. Na jego bogaty repertuar składają się m.in.: pieśni legionowe, radzieckie czy rycerskie, przyśpiewki lwowskie oraz tradycyjne utwory żydowskie. Spokojne życie lubianego tenora zmienia się, gdy do mieszkania obok wprowadza się młoda i atrakcyjna Katarzyna Pietrusińska (Magdalena Różczka). Początkowa przyjaźń między sąsiadami przeradza się w fatalne zauroczenie i otwarty konflikt. W rezultacie świat Mariusza wali się w gruzy. Z dnia na dzień traci on pracę, pieniądze i uznanie. Z tarapatów ratuje go generał-major Jurij Ogórcow (Piotr Gąsowski), dowódca radzieckich wojsk stacjonujących w okolicy. Rosjanin, wielbiciel muzyki i dobrych trunków, tak samo jak Marzęda jest zdania, że kobiety są zdradliwe i przebiegłe..(n)
22:20 - Ballada o Januszku: Lider zespołu
Opis : Januszek myśli teraz tylko o swoim zespole nazwanym Rybałci. W chłopaku znów odzywają się stare przywary. Kradnie pieniądze, które Genia latami odkładała na zakup mieszkania. Sprowadza też do domu nieletnią kochankę i zaczyna otwarcie pomiatać matką. Ta jednak nadal sądzi, że brutalność i bezczelność syna wynika ze złego wpływu jego kolegów. Pewnego dnia Genia spotyka znajomą, która wyszła za introligatora z Ciechocinka. Teraz jest wdową. Po mężu otrzymała w spadku piękny dom, samochód i dużo pieniędzy. Tylko przez chwilę Genia żałuje, że nie znalazła się na jej miejscu. Sądzi, że dobrze wybrała, chcąc nadal sprawować opiekę nad Januszkiem, który przecież na pewno będzie kiedyś dobrym, miłym chłopcem(n)
23:40 - Dzień świra
Opis : Cieszący się już statusem dzieła kultowego film Marka Koterskiego "Dzień świra" jest gorzką komedią, w której reżyser przedstawia jeden dzień z życia sfrustrowanego polonisty. Podejmujący próbę krytycznego spojrzenia na kondycję współczesnej inteligencji obraz należy do słynnego cyklu, którego poszczególne odsłony łączy postać głównego bohatera - Adasia Miauczyńskiego. "Dzień świra" otrzymał m.in. Grand Prix i Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich na FPFF w Gdyni w 2002 roku. W "Dniu świra" rolę Adasia Miauczyńskiego gra Marek Kondrat. Bohater filmu to 49-letni polonista, który uczy w liceum. Jest sfrustrowanym polskim inteligentem. Żona (Joanna Sienkiewicz) odeszła, ponieważ uznała go za nieudacznika. Teraz sama wychowuje ich jedynego syna, Sylwusia (Michał Koterski). Adaś żyje ze skromnej nauczycielskiej pensji i co miesiąc płaci alimenty. Bohater komediodramatu "Dzień świra" cierpi na nerwicę natręctw, polegającą na liczeniu wykonywanych czynności. Rano boi się wstać z łóżka, z lękiem myśli o przyszłości. Żarliwie klnie, żegna się, rytualnie gimnastykuje się siedem razy, pociąga siedem łyków wody mineralnej, myje się siedmioma ruchami ręki, wsypuje do miseczki siedem garści płatków śniadaniowych. Zażywa mnóstwo leków: na chęć do życia, na witalność i na dobre funkcjonowanie mózgu. Gdy poranną ciszę burzą różne hałasy, Adaś robi awanturę, po której jest skrajnie wyczerpany, choć jest dopiero ranek. Ma przed sobą jeszcze trudną lekcję polskiego, obiad u matki (Janina Traczykówna), kłótnię z byłą żoną oraz spacer z niezbyt rozgarniętym synem. Adaś nie przestaje myśleć, że jego życie nabrałoby sensu, gdyby ponownie spotkał swoją pierwszą miłość, Elę (Monika Donner-Trelińska). Znerwicowany postanawia wyjechać nad morze, by trochę odpocząć. Poza korowodem ekscentrycznych postaci niespodziewanie spotyka tam także Elę(n)