Kino TV

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

04:20 - W zasięgu strzału
Opis : Zainspirowany tragicznymi wydarzeniami w Columbine High School, do których doszło 20 kwietnia 1999 roku, thriller "W zasięgu strzału" opowiada historię mężczyzny, który wydał wojnę handlarzom bronią. W roli głównej - Wesley Snipes. Liberty Wallace (Linda Fiorentino) i jej mąż Victor (Oliver Platt) dorobili się majątku na handlu bronią. Pewnego dnia kobieta jedzie na spotkanie ze swoim kochankiem Russellem Williamsem (Martin Cummins), znanym aktorem teatralnym. Gdy zatrzymuje się na chwilę, dzwoni jej komórka. Kobieta odbiera telefon od mężczyzny, który twierdzi, że połączył radiowy sygnał jej telefonu z zapalnikiem bomby, która eksploduje, kiedy bateria w telefonie się wyczerpie. Owym tajemniczym rozmówcą jest właśnie Joe, główny bohater "W zasięgu strzału". Wkrótce okazuje się, że w swój szaleńczy plan mężczyzna wplątał również Russella i Victora. To wszystko, aby zwrócić uwagę mediów i polityków na tragiczne skutki posiadania broni przez osoby nieodpowiedzialne. W strzelaninie bowiem, do której doszło w jednej ze szkół, zginęła córka Joego. Mężczyzna żąda również, aby Liberty ujawniła nazwiska skorumpowanych polityków, którzy czerpią zyski z handlu bronią(n)
05:55 - W rodzinie
Opis : Film "W rodzinie" poświęcony jest tematyce kryminalnej, która jednak została przedstawiona bardzo lekko, z dużą dozą humoru. Obraz jest debiutem reżyserskim operatora filmowego Clausa Drexela, który do współpracy zaprosił znanych aktorów, m.in. laureatów Cezara Miou-Miou czy i André Dussolliera. Dussollier gra w komedii "W rodzinie" Jeana Guignebonta. Mężczyzna jest głową pozornie idealnej familii. Sam wydaje się troskliwym mężem i ojcem, ma kochającą żonę Laure (Miou-Miou) oraz ładną i ambitną córkę Marine (Hande Kodja). Życie tej trójki diametralnie się zmienia, gdy odnajduje ona sportową torbę wypełnioną banknotami. Zaskakująca sytuacja weryfikuje wartości, którym członkowie rodziny dotąd byli wierni, i prowadzi do wielu zabawnych zdarzeń(n)
07:15 - Telezakupy
Opis : Prezentacja różnych produktów codziennego użytku, które można obejrzeć i kupić bez konieczności wychodzenia z domu(n)
08:35 - Ucieczka Pippi
Opis : "Ucieczka Pippi" z 1970 roku to ostatni z serii filmów o Pippi Pończoszance zrealizowanych na podstawie powieści dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren. Tym razem szalona rudowłosa Pippi (Inger Nilsson) towarzyszy rodzeństwu Settergrenów, Annice (Maria Persson) i Tommy'emu (Pär Sundberg), którzy po kłótni ze swoimi surowymi rodzicami postanawia uciec z domu. Podczas podróży mali bohaterowie filmu "Ucieczka Pippi" poznają niezwykłych ludzi i odwiedzają nowe ciekawe miejsca. Przeżywają przy tym oczywiście wiele przygód. Uczą się między innymi jeździć konno, biegają po dachu pociągu, a także latają zaczarowanym samochodem(n)
10:35 - Pogromcy duchów
Opis : Jeden z największych hitów lat 80. XX wieku, czyli film "Pogromcy duchów", przestawia zabawne perypetie trzech nowojorskich parapsychologów - Petera Venkmana (Bill Murray), Raymonda Stantza (Dan Aykroyd) i Egona Spenglera (Harold Ramis). Akcja filmu zawiązuje się, gdy mężczyźni tracą fundusze na badania i zostają wyrzuceni z uniwersytetu. Postanawiają wówczas otworzyć własną firmę. Wkrótce powołują do życia przedsiębiorstwo usługowe "Pogromcy duchów", które specjalizuje się w zwalczaniu nadprzyrodzonych istot nawiedzających Nowy Jork. Okazuje się, że trzej przyjaciele mieli znakomity pomysł i rzeczywiście jest zapotrzebowanie na ich usługi. Jednak liczne sukcesy tytułowych "Pogromców duchów" i ich rosnąca sława nie podobają się urzędnikowi magistratu, Walterowi Peckowi (William Atherton), któremu udaje się doprowadzić do zamknięcia trzech przyjaciół w szpitalu psychiatrycznym. Akcja filmu komplikuje się, gdy miasto opanowuje starożytny sumeryjski bóg, Gozer, który dostał się do Nowego Jorku międzywymiarowym kanałem znajdującym się w mieszkaniu pierwszej klientki pogromców upiorów, Dany (Sigourney Weaver). Wkrótce posłuszne mu potwory są już w każdym zakątku miasta. Burmistrz, wbrew protestom Pecka, wzywa parapsychologów na pomoc. Venkman, Stantz i Spengler stają do walki z Gozerem. Film "Pogromcy duchów" był nominowany do Oscara za efekty specjalne oraz za tytułową piosenkę, "Ghostbusters". Utwór ten zajmował przez długi czas czołowe miejsca na listach przebojów(n)
12:45 - Kopalnie króla Salomona-ost.
Opis : Allan Quatermain (Patrick Swayze) i Elizabeth Maitland (Alison Doody) ruszają w głąb Afryki, by odnaleźć profesora Samuela Maitlanda (John Standing), przetrzymywanego przez bezwzględnego króla Twala (Hakeem Kae-Kazim). Tymczasem ich tropem podążają Rosjanie, których przewodnikiem jest dawny kompan Allana, a teraz jego śmiertelny wróg, Bruce McNabb (Gavin Hood). Carski oficer i jego ludzie porywają Elizabeth i żądają od niej zwrotu mapy. McNabb domyśla się jednak, że mapę ma Quatermain. Przewodnik Rosjan knuje podstępną intrygę..(n)
14:45 - Przygody Merlina . The Adventures of Merlin, s04e10
Opis : Rycerze przybywają do odludnego sanktuarium, ukrytego w lesie. Doszło w nim do masakry druidów. Merlin ostrzega towarzyszy, by niczego nie dotykali z obawy przed uwolnieniem mrocznych sił. Elyan ignoruje tę radę. Od tej pory prześladuje go duch pewnego chłopca. Namawia rycerza do zabicia króla(n)
15:45 - Przygody Merlina . The Adventures of Merlin, s04e11
Opis : Z powodów politycznych Arthur zaręcza się z Mithian, księżniczką z sąsiedniego królestwa. Na nadzieję, że ich małżeństwo zjednoczy oba kraje. Tymczasem Gwen przebywa na wygnaniu w odludnej wiosce. Zostaje porwana przez grupę przestępców, której przewodzi Helios. Podczas pobytu w niewoli odkrywa, że herszt bandy jest sojusznikiem Morgany. Wspólnie z czarodziejką uknuł on plan podporządkowania sobie Królestwa Camelot(n)
16:45 - Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości
Opis : Komedia przygodowa "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" jako kolejny z serii opowiada o przygodach dzielnych Gallów, bohaterów komiksów autorstwa René Gościnnego i Alberta Uderzo. Tym razem odważni Gallowie wyruszają na pomoc Brytom, których atakują wojska Juliusza Cezara. 50 rok p.n.e. Bezwzględny wódz rzymski Juliusz Cezar (Fabrice Luchini) podbija kolejne terytoria. Po zagarnięciu prawie całej Galii, Egiptu i Iberii na cel bierze Brytanię. Dociera ze swoją flotą do leżącej na końcu świata wyspy. Władczyni Brytów, Kordelia (Catherine Deneuve), szybko uświadamia sobie, że jej poddani nie są w stanie obronić się przed najeźdźcami. Wysyła więc posłańca, Jolitoraksa (Guillaume Gallienne), po pomoc do niezdobytej przez Rzymian małej wioski w Galii, gdzie druid Panoramix (László Baranyi) przyrządza magiczny napój dający nadludzką siłę. Starszyzna podejmuje decyzję, by pomóc Brytom. Jolitorax otrzymuje beczkę eliksiru i eskortę, do której trafiają Asterix (Edouard Baer) i Obelix (Gérard Depardieu). Bohaterów komedii przygodowej "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" czeka kolejna niezapomniana przygoda. Laurent Tirard, reżyser komedii "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości", wywiązał się z zadania bardzo dobrze, bo jego ekranizacja znanego komiksu nie odbiega poziomem od pozostałych. W rolach głównych jak zwykle niezastąpieni: Gérard Depardieu i Edouard Baer(n)
19:00 - Next
Opis : Thriller science fiction "Next" opowiada o jasnowidzu, który ukrywa się przed służbami specjalnymi. Ponieważ wkrótce może dojść do ataku terrorystycznego, agentka FBI ma nakłonić go do współpracy. Chce wykorzystać do tego kobietę z jego wizji. Cris Johnson (Nicolas Cage) obdarzony jest niezwykłą umiejętnością - potrafi przewidzieć, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku minut. Dzięki temu może zmienić przyszłość. Od lat ucieka przed policją i agentami FBI, nie chce bowiem być poddawany eksperymentom. Obecnie główny bohater thrillera "Next" ukrywa się w Las Vegas. Zarabia na życie, występując w jednym z kasyn jako iluzjonista Frank Cadillac. Tymczasem do USA przyjeżdżają członkowie międzynarodowej grupy terrorystycznej. Przestępcy zamierzają zdetonować w Los Angeles bombę nuklearną. Służby specjalne postanawiają wykorzystać nadnaturalne umiejętności Johnsona, aby powstrzymać bandytów i zapobiec zamachowi. Agentka FBI Callie Ferris (Julianne Moore) ma namówić go do współpracy. Kobieta zamierza wykorzystać do tego celu Liz Cooper (Jessica Biel), która pojawiła się w jednej z wizji Johnsona i w której ten się zakochał. Thriller science fiction "Next" jest swobodną adaptacją opowiadania Philipa K. Dicka pt. "Złoty człowiek". Atuty filmu to brawurowe pościgi, świetne efekty specjalne i doborowa obsada. Na planie filmowym spotkali się laureaci Oscarów Nicolas Cage (za "Zostawić Las Vegas") i Julianne Moore (za "Motyl Still Alice")(n)
21:00 - Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych
Opis : "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" to utrzymany w szybkim tempie amerykański remake francuskiej "13 Dzielnicy" w reżyserii Pierre'a Morela z 2004 roku. W produkcji, do której scenariusz napisał Luc Besson, zagrał David Belle. Aktor w obu filmach wciela się w tę samą postać, a partneruje mu znany z serii "Szybcy i wściekli" Paul Walker. Akcja obrazu "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" toczy się w Detroit niedalekiej przyszłości. Znakomicie wyszkolony tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną. Jeśli mu się to nie uda, nic już nie powstrzyma katastrofy, która może zniszczyć świat. Wszelkie tropy wiodą funkcjonariusza do bezwzględnego handlarza narkotyków - Tremaine'a (RZA), rezydującego w odciętym od świata getcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca o imieniu Lino (David Belle), mistrza walk ulicznych i parkouru. Okazuje się, że mężczyzna zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia(n)
22:55 - Trzynaście duchów
Opis : Horror zatytułowany "Trzynaście duchów" jest remakiem filmu Williama Castle'a z 1960 roku. Reżyserii tego obrazu podjął się debiutujący w tej roli specjalista od efektów specjalnych Steve Beck, późniejszy twórca krwawego "Statku widmo". Atutem produkcji jest dobre aktorstwo, m.in. Tony'ego Shalhouba, znanego głównie z serialu "Doktor Monk". Po tragicznej śmierci żony Arthur Kriticos (Tony Shalhoub) sam wychowuje dwójkę dzieci, nastoletnią Kathy (Shannon Elizabeth) i Bobby'ego (Alec Roberts). Bohater produkcji "Trzynaście duchów" boryka się także z problemami finansowymi. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach ginie ekscentryczny wuj Arthura, Cyrus (F. Murray Abraham). Okazuje się, że Kriticosowie otrzymali w spadku po nim imponującą rezydencję. Niestety, tuż po przeprowadzce rodzina przekonuje się, że nie zazna tam spokoju. Dom jest bowiem nawiedzony. Mieszka w nim dwanaście złych duchów. Arthur, jego dzieci oraz ich opiekunka Maggie (Rah Digga) znajdują się w pułapce. Mogą się z niej wydostać tylko wówczas, jeśli odkryją mroczną tajemnicę budynku. Rodzinie pomagają medium Dennis Rafkin (Matthew Lillard) i aktywistka Kalina Oretzia (Embeth Davidtz). Wkrótce bohaterowie horroru "Trzynaście duchów" odkrywają, że złe moce uda im się pokonać jedynie wtedy, gdy w domu zjawi się trzynasty duch(n)