Nat Geo Wild HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:00 - Dzika Afryka Południowa: Zderzenie światów
Opis : Na Półwyspie Przylądkowym występują zwierzęta charakterystyczne dla Afryki i Antarktydy. Pingwiny żyją razem ze strusiami, a ślimaki spotykają się z kameleonami(n)
06:00 - Wyspa dwóch monsunów: Loka poznaje świat. Island of The Monsoon: Queen of Yala, s01e02
Opis : Przenosimy się z kamerami do Parku Narodowego Minneriya. Właśnie zbliża się pora sucha. To trudny czas dla słoni. Jednym z najmłodszych członków stada jest Loka. Malec uczy się ssać mleko matki, w towarzystwie bliskich stawia także pierwsze kroki. Niebawem musi podjąć swe pierwsze zadanie - przeprawić się przez wodę i zdobyć pokarm(n)
07:00 - Afrykański superwąż
Opis : Pytony skalne z KwaZulu-Natal w RPA to budzące strach, ogromne i bardzo silne gady, które są w stanie pożreć człowieka(n)
08:00 - Zemsta tygrysa
Opis :
09:00 - Lwia saga
Opis : Film pokazuje walkę o przetrwanie stada lwów z Botswany, gdzie mieszka największa populacja męskich osobników tego gatunku. Lwiątka pozostają szczególnie narażone na niebezpieczeństwo w pierwszych miesiącach życia. Tylko jeden młody lew na pięć dożywa drugiego roku; później doskonali umiejętności, które czynią go drapieżnikiem. Program pokazuje ten rozwój: pobieranie nauk od członków rodziny, szlifowanie zdolności mogących dać im przewagę, ćwiczenie zabójczych chwytów na ofiarach upolowanych przez rodziców. Za kilka lat samce będą już umiały radzić sobie samodzielnie, a pewnego dnia staną na czele własnego stada(n)
10:00 - Odwieczni rywale - hipopotam kontra lew
Opis : Należące do samca hipopotama terytorium równe jest niczym jego własne, dobrze strzeżone królestwo. Za dnia może bez przeszkód wylegiwać się w swoim ulubionym wodnym środowisku. Jednak w nocy wszystko się zmienia. Wtedy nadchodzi bowiem czas drapieżników. Poszukując pokarmu, hipopotamy są nieustannie narażone na atak ze strony odwiecznych rywali(n)
11:00 - Jak pies z kotem
Opis :
12:00 - Zwierzęta rekordziści
Opis : Przyroda stale poszerza granice ewolucji, a zwierzęta zachwycają niezwykłymi zdolnościami. Twórcy obserwują rekordzistów wśród zwierząt. Słoń afrykański może ważyć 6 ton i mieć 4 m wzrostu. Jest jedno zwierzę, które patrzy na niego z góry. Wyrośnięty obserwator - żyrafa - ogarnia wzrokiem wielkie połacie równiny. Ma duże oczy, dzięki którym potrafi dostrzec nawet odległe zagrożenie. Największym i jednym z najrzadszych kotowatych na świecie jest tygrys syberyjski. Ara hiacyntowa to z kolei największa wśród papug. Na swój własny sposób wszystkie zwierzęta są rekordzistami. Umiały bowiem przetrwać i dzięki swoim wyjątkowym umiejętnościom doskonale sobie radzą na wolności(n)
13:00 - Walki zwierząt: Dzika awantura. Animal Fight Club, s01e03
Opis : Kiedy na afrykańskiej sawannie zaczyna brakować wody, samicom słoni szybko puszczają nerwy. Widzowie będą mogli zobaczyć niezwykłe pole walki, na którym dojdzie do starcia trąb i kłów(n)
14:00 - Walki zwierząt: Walka na śmierć i życie. Animal Fight Club, s01e04
Opis : W odcinku rozegra się pojedynek na śmierć i życie w wadze ciężkiej pomiędzy prawdziwymi bestiami. Jeden róg zmierzy się z dwoma, gdy do morderczej walki przystąpią nosorożec oraz bawół(n)
15:00 - Walki zwierząt: Walka o terytorium. Animal Fight Club, s01e05
Opis : Borsuk znajduje smacznie wyglądające liski.Wkrótce staje jednak oko w oko z ich ojcem. Bojowniki syjamskie toczą zażarty bój o wodne terytorium(n)
16:00 - Walki zwierząt: Walki kotów. Animal Fight Club, s01e07
Opis : W odcinku zaprezentowana zostanie najbardziej brutalna część kociego życia - ich instynkt zabójcy. Dzikie koty ze wszystkich kontynentów codziennie muszą walczyć, broniąc swojego życia, bijąc się o terytorium, polując czy rywalizując o miejsce w hierarchii stada. Każdy gatunek posiada wyjątkowy arsenał broni i umiejętności, które bez wahania stosuje w sytuacji zagrożenia(n)
17:00 - Walki zwierząt: Krwawe potyczki. Animal Fight Club, s01e02
Opis : Dwa rysie, w tym jeden rudy, walczą na śmierć i życie. Stawką jest terytorium. Byki przeznaczone do walki na corridzie rywalizują o pozycję przywódcy stada(n)
18:00 - Wyspa dwóch monsunów: Myśliwi z mętnych wód. Island of The Monsoon: Queen of Yala, s01e03
Opis : Wśród spalonych słońcem równin znajduje się jezioro, które jest miejscem spotkań i walk zwierząt. Jelenie i dziki przychodzą tu, by ugasić swe pragnienie. Tuż za nimi nadciągają drapieżniki. W mętnych wodach czają się krokodyle, a w pobliżu można natrafić także na małpy, które szukają soczystych liści lilii wodnych. Zbliża się jednak trudna dla zwierząt pora sucha(n)
19:00 - Elektryczne ryby Amazonii
Opis : Obfite wody Amazonii stanowią schronienie dla dziwnego gatunku ryb, które potrafią komunikować się i wzajemnie nadzorować na odległość. Używają do tego elektryczności(n)
20:00 - Polowanie na wodne potwory: Olbrzymie pstrągi z Mongolii
Opis : Ekspert w dziedzinie biologii ryb oraz ich ochrony, dr Zeb Hogan, poszukuje słynnego mongolskiego pstrąga, którego rozmiary sięgają nawet do dwóch metrów(n)
21:00 - Wyspa dwóch monsunów: Myśliwi z mętnych wód. Island of The Monsoon: Queen of Yala, s01e03
Opis : Wśród spalonych słońcem równin znajduje się jezioro, które jest miejscem spotkań i walk zwierząt. Jelenie i dziki przychodzą tu, by ugasić swe pragnienie. Tuż za nimi nadciągają drapieżniki. W mętnych wodach czają się krokodyle, a w pobliżu można natrafić także na małpy, które szukają soczystych liści lilii wodnych. Zbliża się jednak trudna dla zwierząt pora sucha(n)
22:00 - Elektryczne ryby Amazonii
Opis : Obfite wody Amazonii stanowią schronienie dla dziwnego gatunku ryb, które potrafią komunikować się i wzajemnie nadzorować na odległość. Używają do tego elektryczności(n)
23:00 - Polowanie na wodne potwory: Bestia z rzeki
Opis : Ryba z rodziny żmijogłowowatych, która żyje w Tajlandii, może poruszać się zarówno po wodzie, jak i po lądzie. Prawdopodobnie obecnie mieszka już w amerykańskich rzekach(n)