Polsat 2

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:00 - Ach, co to był za ślub!
Opis : Program Justyny Steczkowskiej. Piosenkarka razem z ekipą zjawia się na ślubach wybranych par, by przygotować wyjątkową fotorelację z jednego z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. Uzupełnieniem programu są wywiady z narzeczonymi ich rodzinami. Dzięki tym rozmowom widzowie poznają historię miłości fotografowanych przez wokalistkę państwa młodych(n)
05:40 - Górale. s02e03
Opis : Od zarania dziejów na najwyższych szczytach żyje odosobniona społeczność - górale. Stanowią oni najbardziej niezwykłą i odrębną grupę etniczną w Polsce. Od reszty mieszkańców naszego kraju wyróżniają ją zwyczaje, oryginalne stroje, architektura, gwara, muzyka oraz nieustępliwy charakter. Twórcy programu opowiadają o ich życiu. Ludzie mieszkający w górach korzystają ze spokoju, który dają im tamtejsze tereny. Żyją w symbiozie z naturą i porami roku. Nigdzie się nie spieszą i akceptują to, co daje im los. Kamera towarzyszy im przy wykonywaniu codziennych czynności. Widzowie będą mogli przeżywać z bohaterami ich radości, jak również obserwować porażki(n)
06:00 - Disco gramy
Opis : Program dostarczający pełną gamę rozrywki. W każdym odcinku cięte komentarze Roberta "Mykee" Jarka, sonda uliczna Mariana Skowronka, piosenka wybrana przez redakcję, rozmowy o muzyce disco polo, spotkania z zespołami, wydarzenia medialne, ujęcia z planów teledysków i koncertów, a także najświeższe plotki(n)
07:00 - Awantura o kasę
Opis : W teleturnieju "Awantura o kasę" zawodnicy podzieleni na drużyny odpowiadają na pytania z różnych dziedzin zadawane przez prowadzącego - Krzysztofa Ibisza. Pula nagród nie jest tu ograniczona, a zwycięscy danego odcinka biorą udział w kolejnym. Teleturniej "Awantura o kasę" nagrywany był od 4 listopada 2002 roku do 25 lutego 2005 roku i emitowany w Telewizji Polsat. Każdy odcinek teleturnieju "Awantura o kasę" składa się z dwóch etapów. W pierwszym biorą udział trzy czteroosobowe drużyny. Każda z nich ma kapitana. Na początek zespoły otrzymują po 5 tysięcy złotych. Gra polega na licytowaniu pytań z wcześniej wylosowanej kategorii i udzieleniu na nie poprawnej odpowiedzi. Dodatkowo zawodnicy mają możliwość dokupienia podpowiedzi. W finale teleturnieju "Awantura o kasę" bierze udział drużyna, która wygrała pierwszy etap, zdobywając najwięcej pieniędzy, oraz zespół Mistrzów - zwycięzców poprzedniego odcinka. Podobnie jak w pierwszym etapie na zawodników czeka sześć pytań dotyczących różnych dziedzin wiedzy. Teleturniej "Awantura o kasę" wygrywa drużyna, która zgromadziła największą kwotę za udzielanie poprawnych odpowiedzi. Zespół przechodzi do następnego odcinka programu(n)
08:00 - Nasz nowy dom. s10e110
Opis : Pani Joanna, mama trójki dzieci, odeszła od męża, który znęcał się nad nią fizycznie. Wraz z Gabrysią, Rafałem i Dawidem mieszka w domu w Stefanowie. Stan budynku przeraża nawet doświadczonych fachowców. Wnętrze jest czarne od sadzy i dymu wydobywających się z kozy. Dzieci śpią na materacach na podłodze. Nie ma łazienki. Pomimo trudnych warunków domownicy jednak nie tracą optymizmu. Gościnnie na planie odcinka pojawi się Agnieszka Kaczorowska(n)
09:00 - Dzień, który zmienił moje życie: Przebłysk/Maturzystka. s02e131
Opis : Pierwsza historia. Jerzy samotnie wychowuje nastoletnią Lidię, odkąd jego żona zmarła w wyniku obrażeń, jakich doznała podczas napaści. Jest przekonany, że sprawcą był obcokrajowiec pochodzący z Turcji. Jerzy stał się zgorzkniały i pełen rasistowskich uprzedzeń. Lidii ciężko zrozumieć postawę ojca, zwłaszcza że jej chłopak Mustafa pochodzi z Turcji, a ona sama spodziewa się jego dziecka. Kiedy dziewczyna postanawia przedstawić Mustafę ojcu, dochodzi do awantury. Jerzy nie akceptuje wyboru córki. Lidia postanawia zerwać kontakt z ojcem. Druga historia. Anna za dwa tygodnie przystąpi do matury. W ubiegłym roku nie zdała egzaminów, dlatego teraz jej matka Sylwia pomaga jej w nauce. Kobieta nie daje córce ani chwili spokoju. Kiedy nadchodzi matura, Anna jest przerażona. Niewyspana i przemęczona dziewczyna zasypia podczas jednego z testów. Przed kolejnym egzaminem Sylwia daje córce tabletki nasenne, by następnego dnia Anna obudziła się wypoczęta. Rano nie może jednak dobudzić córki - jest prawie nieprzytomna. W panice kobieta postanawia iść na egzamin za Annę. Po teście Sylwia zostaje zatrzymana przez policję. Wymagająca matka zostaje oskarżona o oszustwo na egzaminie państwowym, wykorzystanie dokumentów oraz próbę otrucia(n)
10:00 - Dzień, który zmienił moje życie: Kiepskie lekarstwo/Wieczna miłość. s02e132
Opis : Pierwsza historia. Tadeusz Kosiński cierpi na parkinsona. Jego lekarka znajduje nowy lek, który mu pomaga. Jednak z czasem Tadeusz zaczyna zachowywać się coraz bardziej nieodpowiedzialnie. Najpierw uzależnia się od hazardu, następnie od seksu. Popada w kłopoty finansowe. Na szczęście z opresji ratuje go żona Helena. Sytuacja staje się dramatyczna. Wtedy Helena postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Być może problemy Tadeusza mają jakiś związek z zażywanym eksperymentalnym lekiem. Druga historia. Bogaty przedsiębiorca Radosław próbuje za wszelką cenę odzyskać swoją byłą żonę, Cecylię, z którą ma syna Grzegorza. Kobieta jednak nie ma zamiaru wrócić do niego i układa sobie na nowo życie z Leonardem. Gdy Radosław dowiaduje się o jej nowym partnerze, postanawia działać. Preparuje dowody i oskarża rywala o pedofilię(n)
11:00 - Dzień, który zmienił moje życie: Klucz/Mylące pozory. s02e133
Opis : Pierwsza historia. Majka zostaje niesłusznie skazana za kradzież obrazów. Jej brat Daniel robi wszystko, żeby oczyścić ją z zarzutów i wydostać z więzienia. Wówczas pojawia się jego dawno nie widziany znajomy Maciej. Kolega zostawia Danielowi swój komputer do naprawy. Dziewczyna Daniela, Justyna, która nabrała pewnych podejrzeń wobec Macieja, postanawia przejrzeć laptop. Znajduje w nim dowody. Druga historia. Zygmunt i Zofia Koszutowie prowadzą sklep spożywczy. Pewnego dnia właściciel budynku wypowiada im umowę najmu, lecz nie ma zamiaru wypłacić odszkodowania, do którego mają prawo. Para prosi o pomoc adwokat pracującą po sąsiedzku, ale kobieta nie doprowadza do pozytywnego dla nich rozstrzygnięcia sprawy. Właściciel nasyła zbirów, którzy demolują sklep Koszutów. Niedługo potem Zygmunt spostrzega prawniczkę w objęciach właściciela. Odkrywa, że ich sprawa nigdy nie znalazła się w sądzie. Pisze lisy do burmistrza miasta, jednak okazuje się, że urzędnik także jest zamieszany w sprawę - przyjmuje łapówki od pary oszustów. Koszutowie zgłaszają całą sprawę na policję(n)
12:00 - Dzień, który zmienił moje życie: Jeden spadkobierca więcej/Pianissimo. s02e134
Opis : Pierwsza historia. Ojciec Piotra i Igora umiera. Tuż po pogrzebie jego druga żona obwieszcza braciom, że Konstanty miał jeszcze jednego syna. Igor ignoruje te rewelacje. Piotr zaczyna się interesować domniemanym bratem Andrzejem. Wkrótce potem w sklepie Igora dochodzi do kradzieży. Właściciel podejrzewa Piotra. Między braćmi wybucha kłótnia. Piotr nawiązuje coraz bliższą znajomość z Andrzejem. Tymczasem Igor przypadkowo znajduje u Andrzeja jeden ze skradzionych zegarków i wchodzi w posiadanie jego komórki. Piotr nie wierzy w winę drugiego z braci. Piotr nie daje jednak za wygraną. Druga historia. Mateusz Kwiatkowski jest bardzo uzdolniony muzycznie. Jego talent docenia dyrektorka konserwatorium i proponuje chłopakowi prywatne lekcje. Z czasem Leokadia, matka muzyka, zaczyna się niepokoić, że Mateusz zakochał się w nauczycielce. Mąż ją uspokaja, lecz Leokadia czuje, że coś się dzieje. Niebawem nabiera podejrzeń, że jej partner ma romans z panią pedagog(n)
13:00 - Dzień, który zmienił moje życie: Kradzież żywności/Nieoczekiwany powrót. s02e135
Opis : Pierwsza historia. Sara pracuje jako sekretarka w firmie produkującej mrożonki. Samotnie wychowuje nastoletniego Marcela, który marzy, by zostać kucharzem. W pracy kobieta zaprzyjaźnia się z szefem kuchni Tadeuszem. Mężczyzna, by zbliżyć się do niej, zaprasza Marcela do firmy, by chłopak mógł z bliska zobaczyć, na czym polega praca kucharza. Właścicielka przedsiębiorstwa wścieka się i wyrzuca chłopaka. Nie toleruje obcych w swojej firmie. Tej samej nocy ktoś włamuje się do zakładu. Podejrzenia padają na Sarę, tylko ona miała motyw. Druga historia. Leon i Adela mają za sobą traumatyczne przeżycia. Przed 25 laty ich wówczas 5-letni syn został porwany. Leon rzucił się w wir pracy, by zapomnieć, a Adela cierpi w samotności i ma za złe mężowi, że zaniechał poszukiwań. Mężczyzna startuje w wyborach i chciałby, by żona pomogła mu w kampanii. By ją przekonać, publikuje uaktualniony portret syna. Niebawem pojawia się młody mężczyzna podający się za zaginionego Norberta. Adela natychmiast go akceptuje, lecz Leon ma pewne wątpliwości(n)
14:00 - Przyjaciółki. s12e140
Opis : Zuza chce iść po odbiór wyników badań bez Jaśka. Przyjaciółki uświadamiają jej, że to nie był najlepszy pomysł. Kobieta przeprasza obrażonego męża. Okazuje się, że ma raka piersi. Julka planuje wyprowadzić się do Rafała. W rodzicach dziewczyny ten chłopak wciąż nie wzbudza zaufania. Olga zmusza Strzelecką do podpisania się jako współtwórca pod źle przygotowaną prezentacją dla klienta. Kiedy Anka w trakcie wystąpienia deklaruje, że nie miała z projektem nic wspólnego, szantażystka ujawnia wszystkim jej problemy rodzinne. Robert zmniejsza ilość pieniędzy dawanych Indze na utrzymanie Marysi. W szkole córki kobieta dowiaduje się niepokojących rzeczy o byłym partnerze. Dariusz, ojciec Wiktora, wysyła kwiaty Patrycji. Chce ją przeprosić za kłótnię z synem, której musiała być świadkiem. Kochan odwołuje randkę z Tadkiem..(n)
15:00 - Nasz nowy dom. s08e89
Opis : Pani Wanda jest mamą pięciu córek. Najmłodsza, Ewa, ma poważną wadę serca. W wyniku niedotlenienia mózgu doszło u niej do nieodwracalnych uszkodzeń i jest upośledzona w stopniu średnim. Trzy lata temu nawałnica niemal zmiotła z powierzchni ziemi dom, w którym mieszka pani Wanda z Ewą. Starsze córki, które mają już swoje rodziny, pomogły rozbudować pomieszczenia gospodarcze, aby mama i siostra miały dach nad głową. Ogromnym wysiłkiem finansowym udało się doprowadzić do budynku wodę. Pomieszczenia są w stanie surowym, nie ma kuchni ani łazienki. Katarzyna Dowbor bez namysłu postanawia pomóc(n)
16:05 - W bliskim planie
Opis : Alicja Resich-Modlińska w cotygodniowym programie rozmawia z osobowościami związanymi z kulturą i sportem. Punktem wyjścia każdego z wywiadów będą aktualne wydarzenia w karierze zawodowej gościa - premierowy spektakl, film, płyta, książka, czy też znakomite wyniki w sporcie(n)
16:45 - Kabaretowa Ekstraklasa
Opis : Program rozrywkowy "Kabaretowa Ekstraklasa" adresowany jest do tych spośród widzów telewizji Polsat, które lubią spędzać czas, bawiąc się przy skeczach prezentowanych przez satyryków. W show "Kabaretowa Ekstraklasa" prezentowane są najlepsze satyryczne scenki ostatnich lat - te bardzo popularne, ale też te mniej znane - w wykonaniu rodzimych grup kabaretowych, między innymi: Ani Mru-Mru, Łowców.B, Neo-Nówki, Kabaretu Moralnego Niepokoju czy Kabaretu Młodych Panów, a także wielu innych(n)
17:05 - SuperLudzie. s02e21
Opis : Relacja z I Integracyjnego Turnieju w Piłce Siatkowej Granej na Siedząco, który odbył się w Kazimierzu. Do walki stanęło osiem drużyn. Widzowie zobaczą także historię Joanny i Dariusza Popławskich. Joanna jest osobą niedowidząca, natomiast Dariusz stracił wzrok całkowicie. Mimo swoich problemów ze wzrokiem trenują taniec towarzyski i z sukcesami biorą udział w turniejach. Są nie tylko partnerami na parkiecie, ale także w życiu(n)
17:35 - Oblicza Ameryki
Opis : Omówienie najważniejszych wydarzeń w Polsce i w Ameryce. Dziennikarze śledzą życie Polonii amerykańskiej, pokazując jej liczne sukcesy(n)
18:00 - Malanowski i partnerzy: Cudze szczęście
Opis : Damian Ciechanowski jest przekonany, że nie jest ojcem małego Kubusia. Podejrzewa, że żona Monika go zdradza, czego efektem jest dziecko, które w odróżnieniu od jego i małżonki ma ciemną karnację. Prosi on detektywów, by zweryfikowali jego domysły. Wkrótce przedstawia on zdobyte przez nich dowody Monice. Okazuje się jednak, że prawda jest zupełnie inna niż podejrzewał(n)
18:30 - Malanowski i partnerzy: Miłosna pułapka
Opis : Klaudia Wielgus czuje się prześladowana przez swojego byłego kochanka, Romana Mateja. Oboje pracują w tej samej firmie, co nie pozwala kobiecie unikać kontaktów z natrętnym mężczyzną. Wkrótce ktoś włamuje się do jej mieszkania. Klaudia jest pewna, że to sprawka Romana. Detektywi zaczynają go śledzić. Tymczasem Tomek przyłapuje w mieszkaniu ich klientki innego mężczyznę. Niebawem do grona podejrzanych o nękanie Klaudii dołącza ochroniarz, który samowolnie zamontował w jej gabinecie kamery(n)
19:00 - Ewa gotuje
Opis : W tym odcinku będą królować potrawy kuchni studenckiej. Ewa zacznie od przygotowania zapiekanki z jajem, czyli pożywnego śniadania, złożonego z bagietki i jajecznicy na szynce. Na danie główne będą jednogarnkowe skrzydełka z kurczaka na ryżu, podane z surówką z białej rzodkwi. Z kolei na deser przebój akademików, czyli naleśniki na słodko. Tym razem jednak ciasto naleśnikowe powstanie na mące gryczanej(n)
19:30 - Magicy z ulicy
Opis : "Magicy z ulicy" to intrygujący program rozrywkowy nagrywany na ulicach polskich miast. Wędrują po nich młodzi iluzjoniści, którzy prezentują najbardziej nieprawdopodobne triki napotkanym ludziom. Gdy Kuba i Filip, tytułowi "Magicy z ulicy", pokazują przechodniom swoje triki, na twarzach widzów zawsze maluje się zaskoczenie, czasami także też niedowierzanie, a nawet strach. Magiczne sztuczki prezentowane przez tych zdolnych iluzjonistów są bowiem nietuzinkowe, zdumiewające. Przechodnie, którzy mają okazję ich spotkać, zobaczą znikające dziury, wędrujące kapsle, przedziwne karty do gry i wiele innych szokujących sztuczek. W programie "Magicy z ulicy" to, co wydaje się niemożliwe, staje się prawdziwe(n)
20:05 - Wydarzenia
Opis : Program informacyjny nadawany na antenie dwóch stacji telewizyjnych: Polsat oraz Polsat News. Prezentuje w zwięzłej formie najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata, które miały miejsce minionego dnia. "Wydarzenia" są emitowane w dwóch wydaniach: codziennie o godz. 18:50, a w dni powszednie także o 15:50. Główny serwis wieczorny prowadzą: Jarosław Gugała, Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger oraz Maciej Stroiński, natomiast popołudniowy - Joanna Wrześniewska-Sieger i Maciej Stroiński. Każdego dnia po głównym wydaniu serwisu o 18:50 jest nadawany program "Gość Wydarzeń", który stanowi rozwinięcie najważniejszych doniesień. Prowadzący Dorota Gawryluk, Jarosław Gugała lub Magda Sakowska na antenie Polsatu i Polsatu News rozmawiają z osobami, które były bohaterami wydarzeń dnia. Oglądalność "Wydarzeń" emitowanych w Polsacie i Polsacie News utrzymuje się na stałym poziomie i wynosi średnio pięć milionów widzów(n)
20:45 - Tajemnica Westerplatte
Opis : Upamiętniający jedną z najbardziej heroicznych walk w dziejach polskiej historii współczesnej film "Tajemnica Westerplatte" to kontrowersyjne dzieło Pawła Chochlewa. Reżyser jest także autorem scenariusza obrazu. Do projektu zaangażowano także laureatów Oscara: scenografa Allana Starskiego ("Lista Schindlera", "Pianista") i kompozytora Jana A.P. Kaczmarka ("Niewierna", "Marzyciel"). Rok 1939. Podpułkownik Wincenty Sobociński (Jan Englert) przyjeżdża do Wojskowej Składnicy Tranzytowej na wybrzeżu. Przekazuje dowodzącemu placówką majorowi Henrykowi Sucharskiemu (Michał Żebrowski), kawalerowi Orderu Virtuti Militari, rozkaz naczelnego wodza - korpus generała Skwarczyńskiego, który w razie ataku przez nieprzyjaciela miał wesprzeć żołnierzy stacjonujących na Westerplatte, zostaje wycofany na południe. W razie wybuchu konfliktu z Niemcami major Sucharski ma bronić bazy wojskowej przez 12 godzin. Po tym czasie może podjąć dowolną decyzję o kontynuowaniu lub zaprzestaniu działań. Gdy 1 września Hitler zrywa polsko-niemiecki pakt o nieagresji, a niemiecki pancernik Schlezwig-Holstein otwiera ogień w stronę polskiego wybrzeża, bohaterowie obrazu "Tajemnica Westerplatte" odpierają pierwsze ataki Niemców. Liczą na szybkie przyjście posiłków i pomoc aliantów. Jednak po ponad 12 godzinach obrony, 2 września, świadomy trudnego położenia bazy major Sucharski wydaje rozkaz kapitulacji. Z jego decyzją nie zgadza się kapitan Franciszek Dąbrowski (Robert Żołędziewski), który jest gotowy bronić bazy wojskowej do ostatniej kropli krwi. Gdy oficer przejmuje dowodzenie, załoga placówki z niezachwianą wolą walki kontynuuje obronę. Stopniowo jednak obrońcy półwyspu przekonują się, że nie pokonają przeważających sił armii niemieckiej. Nawet najodważniejsi z nich, jak porucznik Stefan Ludwik Grodecki (Borys Szyc), tracą nadzieję, że przybędzie pomoc, i zaczynają dostrzegać widmo nieuchronnej klęski(n)
23:15 - Zamachowiec
Opis : "Zamachowiec" to pełne pościgów i strzelanin kino akcji z mistrzem gatunku Wesleyem Snipesem. Tym razem znany aktor gra byłego agenta CIA Jamesa Diala. Mężczyzna wiedzie spokojne życie na swoim ranczu w Montanie. Jednak pewnego dnia jego dawny pracodawca, Jeremy Collins (Ralph Brown), proponuje mu udział w tajnej misji. Dial ma się w ten sposób zrehabilitować, ponieważ kilka lat wcześniej z jego winy nie udało się schwytać szefa komórki terrorystycznej Aliego Mahmuda Jahara (Nikołaj Sotirow). Teraz Collins chce, by Dial dokończył to zadanie i zlikwidował Jahara, który obecnie przebywa w londyńskim więzieniu, czekając na proces. Wkrótce główny bohater filmu "Zamachowiec" rusza do Europy razem z Terrym Mitchellem (Richard Harrington), który ma mu pomagać. Przebrany za księdza Dial organizuje punkt obserwacyjny w kościele naprzeciwko więzienia, w którym przebywa Jahar. Gdy nadarza się okazja, oddaje strzał, pozbawiając terrorystę życia. Niestety, podczas ucieczki z miejsca zdarzenia śmiertelnie ranny zostaje Mitchell. Również Dial obficie krwawi. Udaje mu się jednak dotrzeć do kryjówki, gdzie poznaje ciekawską dwunastolatkę Emily (Eliza Bennett). Dziewczynka pomaga powstrzymać krwawienie. Tymczasem mimo wyeliminowania Jahara misja kończy się fiaskiem. Okazuje się bowiem, że podczas akcji uliczne kamery zarejestrowały tytułowego "Zamachowca". Jeśli wyjdzie na jaw, że morderstwo terrorysty zlecił Collins, jego kariera legnie w gruzach. By chronić siebie, wrabia on Diala o morderstwo detektywa brytyjskiej policji, Andrew Windsora (Charles Dance). Ścigany przez swojego zleceniodawcę i angielskie służby James musi udowodnić, że jest niewinny i znaleźć prawdziwego mordercę. Pomaga mu Emily. Po piętach depcze mu jednak inspektor Annette Ballard (Lena Headey), córka zabitego oficera(n)