Polsat Film

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:15 - Malanowski i partnerzy. s14e688
Opis : Magda przyjeżdża na spotkanie z nowym klientem. Niestety nikt nie otwiera drzwi. Przed domem spotyka jego siostrę - Joannę Kamińską i razem wchodzą do domu. W środku znajdują brutalnie zamordowanego Roberta Kamińskiego i jego żywą, choć sparaliżowaną, matkę. Jedyny świadek zbrodni z powodu udaru nie może jednak nic powiedzieć. Sprawa prawdopodobnie ma związek ze zleceniem Roberta - prosił śledczych o znalezienie złodzieja drogocennej biżuterii. Być może zabójca miał bardziej osobisty motyw - w końcu specjalnie zostawił przy życiu Barbarę, by patrzyła na śmierć i zwłoki syna, nie mogąc wezwać pomocy(n)
06:00 - Ewa gotuje
Opis : Ewa Wachowicz ugotuje zupę borówkową. Przyrządzi też makaron z indykiem, kurkami i domowym sosem pesto oraz upiecze ciasteczka w kształcie lizaków. Innymi słowy, bohaterem odcinka jest menu dla dzieci, które powinno zasmakować również dorosłym(n)
06:30 - W rytmie serca. s02e15
Opis : Maria kolejny raz próbuje zmusić Roberta, by zabrał z jej domu swoje rzeczy. Grześ jest świadkiem ich kłótni - przyszłą noc chce spędzić z Adamem. Nie wie, że do jego ojca ma wprowadzić się Weronika. Tego samego dnia chłopiec wpada w poważne kłopoty, gdy nauczycielka znajduje w jego plecaku torebkę z podejrzanym, białym proszkiem. Tymczasem doktor Żmuda próbuje ustalić, jakie drzwi otwiera tajemniczy klucz, który był ukryty w mieszkaniu jego ojca. Weronika i Szarek, badając sprawę zniknięcia ciała Wilczyńskiego, wpadają na trop, który prowadzi ich do Olgi Krajno. Z kolei doktor Zych musi w pracy wyjaśnić tajemnicę dziwnej choroby, która gnębi kilku jego pacjentów, w tym budowlańca prowadzącego remont kościelnej wieży(n)
07:30 - Dzwonnik z Notre Dame
Opis : "Dzwonnik z Notre Dame" to amerykański film animowany z 1996 roku. Za reżyserię odpowiada duet: Gary Trousdale i Kirk Wise. W polskiej wersji językowej widzowie mogą usłyszeć m.in. Roberta Rozmusa, Mariana Opanię oraz Wiktora Zborowskiego. Muzyka do filmu została doceniona nominacją do Oscara. Animacja "Dzwonnik z Notre Dame" przenosi widzów do średniowiecznego Paryża. Poznają tam historię dwudziestoletniego Quasimodo. Ten syn Cyganki z powodu swojej szpetoty jest zmuszony mieszkać w dzwonnicy katedry Notre Dame i nie wolno mu opuszczać tego miejsca. Z tego powodu jego jedynymi przyjaciółmi są trzy kamienne gargulce. Sytuacja głównego bohatera zmienia się za sprawą corocznego święta błaznów. Specjalnie na to wydarzenie i za namową gargulców Quasimodo w tajemnicy schodzi z dzwonnicy. Spotyka tam piękną Cygankę Esmeraldę. W dziewczynie zakochuje się także młody kapitan Phoebus. Animacja Dzwonnik z Notre Dame" powstała na podstawie znanej powieści autorstwa Victora Hugo "Katedra Marii Panny w Paryżu"(n)
09:25 - Asterix podbija Amerykę
Opis : "Asterix podbija Amerykę" to zabawny film animowany nakręcony na podstawie serii komiksów o dwóch niezwyciężonych Galach. Przygody postaci stworzonych przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo były wielokrotnie przenoszone na ekran, nie tylko w wersji animowanej. Juliusz Cezar nie ustaje w próbach podbicia ostatniej galijskiej wioski, która odpiera jego ataki. Kolejny raz postanawia uprowadzić druida Panoramiksa, upatrując w tym klucz do sukcesu. Tym razem mu się udaje. Władca rozkazuje swoim poddanym wywieźć więźnia na "koniec świata" i rzucić go w otchłań. Przywiązany do masztu Panoramix zmierza ku zagładzie, ale na szczęście w ślad za nim ruszyli Asterix i Obelix. Gdy po długim rejsie Rzymianie dopływają do skał, dwaj Galowie są tuż za nimi. Panoramix zostaje wystrzelony z katapulty, a jego oprawcy spokojnie wracają do domu. Niedoszli oprawcy, bo jak się okazuje, za skałami wcale nie było przepaści, za to rozległa równina. Tymczasem Asterix znika, Wkrótce olbrzym, który w dzieciństwie wpadł do kotła z cudownym napojem, znajduje jego i Panoramiksa przywiązanych do pala przez Indian. W czasie, gdy Asterix i Obelix ruszają na podbój Ameryki, Juliusz Cezar szykuje się do ataku na ich bezbronną wioskę(n)
11:10 - Jak długo jeszcze?
Opis : "Jak długo jeszcze?" to szalona komedia z Nią Long i Ice'em Cube'em w rolach głównych, stanowiąca kontynuację produkcji "Daleko jeszcze?" z 2005 roku. Tym razem reżyserii podjął się Steve Carr, twórca takich hitów, jak "Małolaty u taty" czy "Dr. Dolittle 2". Bohaterami "Jak długo jeszcze?" są Nick (Ice Cube) i jego świeżo poślubiona żona Suzanne (Nia Long). Mieszkająca obecnie na zatłoczonym Manhattanie para marzy o spokojnym życiu w pięknej okolicy, gdzie mogłaby uciec od miejskiego hałasu. Mimo pewnej różnicy zdań małżonkowie sprzedają swoje mieszkanie i przenoszą się razem z dziećmi kobiety z poprzedniego związku do zakupionego po okazyjnej cenie uroczego domku na przedmieściach. Wkrótce sielanka zamienia się w koszmar. Okazuje się, że dom wymaga gruntownego remontu. Tak zaczyna się ich przygoda z ekipą remontową, której końca nie widać(n)
13:00 - Królowa Katwe
Opis : Poruszający obraz "Pani Królowa Katwe" jest adaptacją książki Tima Crothersa pod tym samym tytułem, która opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Za reżyserię filmu odpowiada pochodząca z Indii Mira Nair, zdobywczyni Złotego Lwa weneckiego za "Monsunowe wesele". W obsadzie m.in. laureatka Oscara Lupita Nyong'o. Katwe w Ugandzie. W tamtejszych slumsach mieszka Nakku Harriet (Lupita Nyong'o). Jej córka, Phiona Mutesi (Madina Nalwanga), wyróżnia się niezwykłą inteligencją. Niestety, rodziców dziewczynki nie stać na zapewnienie jej edukacji. Pewnego dnia poznaje ona Roberta Katendego (David Oyelowo), który zamierza uczyć pochodzące z ubogich rodzin dzieci gry w szachy. Wierzy, że w ten sposób zdoła poprawić ich los. Phiona zostaje jego podopieczną. W krótkim czasie Robert odkrywa, że dziewczynka została obdarzona niebywałym talentem. Sądzi nawet, że ma ona realną szansę odnieść sukces na światowym poziomie. Od tej chwili ambitna bohaterka obrazu "Pani Królowa Katwe" myśli jedynie o przygotowaniach do międzynarodowej olimpiady szachowej(n)
15:45 - Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Opis : "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" jest zrealizowaną przez studio Disneya pierwszą odsłoną nowej serii science fiction wyraźnie odnoszącej się do słynnego dzieła George'a Lucasa. Reżyserii filmu, będącego spektakularnym widowiskiem, podjął się brytyjski twórca Gareth Edwards. Otrzymał on za nią nagrodę Saturna. Obraz nominowano także do Oscara za efekty specjalne i dźwięk. W filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" rebelianci, którzy walczą z Imperium Galaktycznym i za wszelką cenę pragną jego upadku, uwalniają z więzienia Jyn Erso (Felicity Jones). Kobieta otrzymuje niezwykle trudne i niebezpieczne zadanie - ma wykraść plany Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej spośród broni, jakie znajdują się w posiadaniu Imperium. Podczas tej misji Jyn może liczyć na pomoc kilku śmiałków, którzy są gotowi na wiele poświęceń, aby tylko doprowadzić do klęski ich wroga(n)
18:35 - Lot "Feniksa"
Opis : Gwiazdorsko obsadzony "Lot 'Feniksa'" jest sprawnie zrealizowanym remakiem filmu z 1965 roku wyreżyserowanego przez Roberta Aldricha. Dennis Quaid gra tu rolę Franka Townsa, doświadczonego pilota, który pewnego dnia otrzymuje polecenie wykonania rutynowego lotu. Razem ze swoim współpracownikiem A.J.'em (Tyrese Gibson) wyrusza samolotem na pustynię Gobi w Mongolii. Ma stamtąd zabrać pracowników zlikwidowanej rafinerii. Sytuacja bohaterów "Lotu 'Feniksa'" dramatycznie się zmienia w drodze powrotnej do Pekinu. Samolot natrafia bowiem na potężną burzę piaskową i rozbija się na pustyni. Nie wszystkim pasażerom udaje się przeżyć katastrofę. Ale ci, którzy ocaleli, także znajdują się w dramatycznej sytuacji. Uwięzieni gdzieś na pustyni mają mizerne zapasy wody i jedzenia. Na dodatek zostali pozbawieni możliwości skontaktowania się ze światem. Stopniowo zdają sobie sprawę z tego, że czeka ich śmierć. Tymczasem jeden z mężczyzn, ekscentryczny Elliott (Giovanni Ribisi), który twierdzi, że zajmuje się konstruowaniem maszyn latających, proponuje, by spróbować z pozostałych z wraku części zbudować nowy samolot. Innym członkom załogi pomysł ten wydaje się niemożliwym do zrealizowania. Tym bardziej, że podczas wzmożonego wysiłku szybko zużyją całe zapasy wody. W końcu jednak dochodzą do wniosku, że jeśli nie spróbują, na pewno zginą. Gdy powstaje nowa maszyna, wychodzi na jaw sekret Elliotta(n)
21:00 - Terminator 3: Bunt maszyn
Opis : Pełen imponujących efektów specjalnych i scen akcji rozgrywającej się w bardzo szybkim tempie "Terminator 3: Bunt maszyn" jest kolejną opowieścią z cyklu zapoczątkowanego w 1984 roku przez Jamesa Camerona. W roli jednego z robotów ponownie występuje tu niezastąpiony Arnold Schwarzenegger. Młody John Connor (Nick Stahl), który ma stać się w przyszłości przywódcą ludzi walczących z maszynami, dziesięć lat wcześniej cudem uniknął śmierci. Jednak po tych dramatycznych wydarzeniach wciąż żyje w ukryciu. Słusznie podejrzewa, że jego prześladowcy nie dadzą za wygraną. Rzeczywiście, pewnego dnia z przyszłości przybywa kolejna, udoskonalona wersja cybernetycznego mordercy - T-X. Mający postać atrakcyjnej kobiety Terminatrix (Kristanna Loken) posiada niewyobrażalne możliwości techniczne. Jej zadaniem jest zlikwidowanie kilku osób. Poza Connorem ma też zabić m.in. doktor weterynarii Kate Brewster (Claire Danes). Kobieta przyłącza się do Johna i razem próbują unieszkodliwić Terminatrix. Na pomoc dwójce bohaterów filmu "Terminator 3: Bunt maszyn" przybywa stary model cyborga, T-800 (Arnold Schwarzenegger)(n)
23:15 - Pogrzebany
Opis : Nagrodzony trzema prestiżowymi statuetkami Goya "Pogrzebany" jest ambitnym obrazem hiszpańskiego reżysera Rodrigo Cortésa. W roli głównej w swojej produkcji zdecydował się on obsadzić Ryana Reynoldsa. Dzięki sugestywnej grze tego znanego dotąd głównie z komedii aktora, a także sprawnej reżyserii i bardzo dobremu scenariuszowi obraz trzyma w napięciu i zaskakuje, mimo że jego akcja toczy się w zamkniętej przestrzni... trumny. Reynolds gra w thrillerze "Pogrzebany" rolę Amerykanina Paula Conroya, który przebywa obecnie w Iraku. Mężczyzna pracuje dla prywatnej korporacji jako kierowca ciężarówki. Pewnego dnia budzi się przerażony w ciemnym i ciasnym pomieszczeniu. Odkrywa, że ma przy sobie tylko scyzoryk, ołówek i telefon komórkowy. Przypomina sobie, że jego konwój został zaatakowany. Szybko odkrywa też, że został zakopany w drewnianej trumnie. W pewnym momencie odzywa się telefon, który bohater filmu "Pogrzebany" ma przy sobie. Nieznajomy Irakijczyk żąda w zamian za uwolnienie go wysokiego okupu. Zrozpaczony Paul nawiązuje kontakt ze swoją firmą, a także z instytucjami rządowymi. Okazuje się, że to one są jego jedyną nadzieją na przeżycie. Mężczyzna rozmawia m.in. z pracującym dla Departamentu Stanu Danem Brennerem (Robert Paterson), który odpowiada za odbijanie zakładników z rąk porywaczy. Ciągle ma nadzieję, że zostanie uwolniony, mimo że z każdą minutą jego szanse na zachowanie życia maleją, bo kończy się zapas tlenu, a do środka trumny dostaje się piasek(n)