TNT

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

06:00 - W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje
Opis : "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje" to komedia z 1985 roku z niezapomnianą rolą Chevy'ego Chase'a. Film jest niekończącym się ciągiem skeczy, które doskonale obrazują mentalność przeciętnej amerykańskiej rodziny i jej stereotypowe postrzeganie mieszkańców Starego Kontynentu. Clark Griswold (Chevy Chase) i jego żona Ellen (Beverly D'Angelo) wygrywają pewnego dnia w telewizyjnym quizie wycieczkę do Europy. Postanawiają spędzić tam wspaniałe rodzinne wakacje. W podróż wyruszają wraz z dziećmi - Rustym (Jason Lively) i Audrey (Dana Hill). Podczas podboju Starego Kontynentu w planach mają zwiedzanie Londynu, Paryża, Rzymu i kilku miast w Niemczech. Niestety, bohaterom komedii "W krzywym zwierciadle: Europejskie wakacje" od samego początku towarzyszy niesamowity pech. Powodują dużo zamieszania w miastach, które odwiedzają, ale także sami padają ofiarą wielu niefortunnych zbiegów okoliczności(n)
07:50 - Głupi i głupszy
Opis : Wielki komediowy hit lat 90., "Głupi i głupszy", zapewnia ogromną dawkę lekkiego humoru, która na długo zapada w pamięć. Oprócz udanego scenariusza za sukcesem tej komedii stoją przede wszystkim Jim Carrey i Jeff Daniels, którzy w swoich popisowych rolach wykreowali znany na całym świecie fajtłapowaty duet. Carrey gra w komedii "Głupi i głupszy" jednego z tytułowych kumpli, delikatnie mówiąc - niezbyt rozgarniętego Lloyda, kierowcę limuzyny. Pewnego dnia odwozi on na lotnisko zamożną i piękną Mary (Lauren Holly), w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Gdy kobieta zostawia w terminalu walizkę, Lloyd postanawia dostarczyć zgubę do Aspen, kurortu narciarskiego, do którego wybierała się jego pasażerka. W drodze do Aspen, a także w poszukiwaniach pięknej Mary po dotarciu do kurortu, towarzyszy Lloydowi jego przyjaciel, Harry (Jeff Daniels), który dorównuje mu inteligencją. Mężczyźni nie wiedzą, że w walizce znajduje się okup, który kobieta specjalnie zostawiła na lotnisku, chcąc zapłacić za uwolnienie męża, porwanego na zlecenie Nicholasa (Charles Rocket), zawistnego przyjaciela jej rodziców. Zarówno podczas podróży, jak i w samym Aspen bohaterowie filmu "Głupi i głupszy" na każdym kroku zadziwiają typowymi wyłącznie dla nich zaradnością i podejściem do życia(n)
10:00 - Maska
Opis : Znakomita komedia "Maska" w 1994 roku stała się wielkim kasowym przebojem. Za sukcesem tej produkcji stoi odpowiednie wyważenie proporcji zwariowanej komedii i kina gangsterskiego, połączenie ich i dodanie spektakularnych efektów specjalnych - wyróżnionych nominacją do Oscara. To dzięki "Masce" Jim Carrey, odtwórca głównej roli, stał się najbardziej znanym amerykańskim komikiem. Stanley Ipkiss (Carrey) to nudny i zakompleksiony urzędnik bankowy, który prowadzi monotonne życie. Mężczyzna podkochuje się w pięknej klientce, Tinie Carlyle (Cameron Diaz), ale nie ma śmiałości jej poderwać. Życie Stanleya zmienia się pewnego wieczoru, gdy podczas spaceru z psem widzi w rzece tonącego. Skacze, by go uratować, ale zamiast ciała znajduje tajemniczą maskę. Kiedy bohater komedii "Maska" przymierza swoje znalezisko w domu, zmienia się w przystojnego, pewnego siebie i szalonego uwodziciela. Postanawia wyjść z domu i zabawić się. Kieruje się do klubu "Coco Bongo", gdzie śpiewa Tina. Jednak po pełnej wrażeń nocy Stanleya budzi policja, szukająca osoby w masce, która w nocy zrobiła w mieście dużo zamieszania. Ipkiss bezskutecznie próbuje pozbyć się kłopotliwego przedmiotu. W końcu jednak zakłada maskę ponownie. Wpada na równie zwariowany pomysł jak poprzednio. Postanawia obrabować bank. Nie wie, że na ten sam budynek mieli napaść ludzie właściciela klubu "Coco Bongo" i zarazem partnera Tiny - Doriana Tyrella (Peter Greene). Wkrótce Tina zakochuje się w Masce. Tymczasem szalonego uwodziciela ściga policja i żądni zemsty ludzie Doriana(n)
12:05 - Skazani na Shawshank
Opis : Nominowany w siedmiu kategoriach do Oscara - w tym jako film roku - obraz Franka Darabonta "Skazani na Shawshank" jest adaptacją opowiadania Stephena Kinga. Długo można by wyliczać atuty tego znakomicie zrealizowanego, brawurowo zagranego, wciągającego i poruszającego obrazu. Prościej jest napisać, że produkcja ta w zasadzie nie ma słabych punktów. Akcja obrazu "Skazani na Shawshank" toczy się w latach 40. XX wieku. Młody urzędnik bankowy Andy Dufresne (Tim Robbins) podczas procesu poszlakowego zostaje niesłusznie skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo żony i jej kochanka. Trafia do Shawshank - owianego złą sławą zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. W placówce rządzą sadystyczni strażnicy i zwyrodniali kryminaliści. Andy staje się celem brutalnych ataków bandy Diamonda (Mark Rolston). Jedynym wsparciem jest dla niego doświadczony Red (Morgan Freeman), który doskonale rozumie więzienną rzeczywistość i potrafi przeszmuglować za kraty niemal wszystko. Bacznie obserwując Andy'ego, więzienny weteran nabiera przekonania, że nigdy nie powinien był on się tu znaleźć. Pomaga mu się przystosować do życia za murami Shawshank. Bohater filmu "Skazani na Shawshank", Andy, zdobywa dobrą pozycję, kiedy zaczyna udzielać porad prawnych strażnikom. Zdemoralizowany naczelnik więzienia, Norton (Bob Gunton), postanawia wykorzystać talent skazanego urzędnika do nielegalnego wzbogacenia się. Pewnego dnia do Shawshank przybywa więzień, który opowiada, że poprzedni wyrok odsiadywał z prawdziwym mordercą żony Dufresne'a. Mężczyzna jest gotów złożyć zeznania. Szansa Andy'ego na odzyskanie wolności wydaje się na wyciągnięcie ręki(n)
14:55 - Air America
Opis : "Air America" to amerykański film sensacyjny, który miał swoją premierę 10 sierpnia 1990 roku. Reżyser Roger Spottiswoode (autor "Jutro nie umiera nigdy" o przygodach agenta 007 oraz komediodramatu "Kot, Bob i ja") zaprosił do współpracy cenionych aktorów - Mela Gibsona i Roberta Downeya Jr. Fabuła filmu przenosi widzów do 1969 roku na granicę Wietnamu i Laosu. Tytułowa "Air America" przedstawia się jako jedna z cywilnych firm transportowych, która bierze udział w zorganizowanych zrzutach ubrań, lekarstw i żywności. Odbiorcami darów są mieszkańcy wiosek, którzy ucierpieli przez komunistyczny reżim. Tak naprawdę Air Americą kieruje CIA, a jej działalność w rzeczywistości polega na przemycie broni i narkotyków. Któregoś razu do bazy Air America trafia miłośnik latania Billy Covington (Robert Downey Jr.). Młody mężczyzna chce wziąć udział w misji. Za wyszkolenie nowego adepta odpowiada doświadczony Gene Ryack (Mel Gibson). Mężczyzna nie widzi problemu w tym, że zarabia na przemycie. W trakcie jednego ze wspólnych lotów w samolot Billy'ego i Gene'a uderza pocisk nieprzyjaciela, w wyniku czego bohaterowie muszą się ewakuować z maszyny i trafiają na terytorium wroga(n)
17:10 - Richie milioner
Opis : "Richie milioner" to wielki hit kina młodzieżowego lat 90. Swoje powodzenie produkcja ta zawdzięcza udanemu połączeniu filmu przygodowego z komedią. Jej atutem jest także obsadzenie w roli tytułowej Macaulaya Culkina, gwiazdy filmów o przygodach rezolutnego Kevina McCallistera. Główny bohater filmu, Richie Rich (Macaulay Culkin), jest najbogatszym dzieckiem świata. Ma on wszystko, o czym marzy chłopiec w jego wieku. Brakuje mu tylko oddanych przyjaciół. Cóż z tego bowiem, że Richie ma profesjonalnego trenera, skoro nie może grać w bejsbol z dziećmi z sąsiedztwa... Życie tytułowego bohatera filmu "Richie milioner" zmienia się, kiedy zostają porwani jego rodzice. Chłopiec podejrzewa, że odpowiada za to Lawrence Van Dough (John Larroquette), pracownik korporacji jego ojca, który chce zawładnąć majątkiem rodziny. Richie zwraca się o pomoc do swojego wiernego służącego Herberta (Jonathan Hyde), ekscentrycznego wynalazcy profesora Keenbeana (Michael McShane) i grupy rówieśników. Razem z nimi chce pokrzyżować plany Van Dougha(n)
19:05 - Dennis rozrabiaka
Opis : "Dennis rozrabiaka" to przezabawna komedia, która stała się wielkim hitem lat 90. i nadal bawi ludzi w każdym wieku. Jej atutem jest znakomita rola Waltera Matthau. Pierwowzorem głównego bohatera jest postać z komiksu Hanka Ketchmana, opublikowanego po raz pierwszy w 1951 roku i cieszącego się w Stanach Zjednoczonych dużą popularnością. Sześcioletni Dennis Mitchell (Mason Gamble), chłopiec o niewinnym wyglądzie, to największy łobuz w miasteczku. Jest wielkim utrapieniem rodziców, opiekunek, a przede wszystkim sąsiada emeryta. Mimo że zrzędliwy pan Wilson (Walter Matthau) był obiektem nieskończonej ilości żartów Dennisa, on i jego żona Martha (Joan Plowright) postanawiają zaopiekować się małym rozrabiaką pod nieobecność jego pracującej matki. Tytułowy bohater filmu "Dennis rozrabiaka" spędza teraz większość czasu u nich lub razem ze swoimi przyjaciółmi, Margaret i Joeyem, w domku na drzewie. Wkrótce, z okazji wielkiego wydarzenia jakim jest pierwsze kwitnienie 40-letniej orchidei pana Wilsona, w jego ogrodzie ma odbyć się przyjęcie. Tymczasem w spokojnym dotąd miasteczku zaczyna działać złodziejaszek Sam (Christopher Lloyd). Z dnia na dzień wzrasta liczba dokonanych przez niego kradzieży. Pewnego dnia włamywacz decyduje się obrabować dom państwa Wilsonów. Przestępca nie wie jednak, że będzie musiał stoczyć trudną walkę z małym, ale niezwykle inteligentnym i odważnym przeciwnikiem(n)
21:00 - Zabójcza broń 3
Opis : "Zabójcza broń 3" to kolejna już część kasowej serii zapoczątkowanej przez Richarda Donnera w 1987 roku. Jak zwykle atutami filmu są: szybka akcja, humor oraz świetna gra niezapomnianego duetu aktorskiego Mel Gibson - Danny Glover. By dodatkowo ubarwić akcję, do pary policyjnych detektywów dołącza tym razem grana przez Rene Russo atrakcyjna funkcjonariuszka. Policyjni partnerzy z filmu "Zabójcza broń 3", nieobliczalny Martin Riggs (Mel Gibson) i opanowany Roger Murtaugh (Danny Glover), usiłują rozbroić ładunek wybuchowy podłożony w jednym z biurowców w Los Angeles. Pierwszy z nich przecina niewłaściwy kabel i na skutek potężnej eksplozji budynek zostaje zniszczony. Po tej nieudanej akcji para policjantów ma za karę patrolować ulice. Przypadek sprawia, że już pierwszego dnia nowej służby udaje im się udaremnić napad na konwój z pieniędzmi, dzięki czemu wracają do poprzednich obowiązków. W tym samym czasie w ich komisariacie pojawia się nowa pani sierżant, atrakcyjna Lorna Cole (Rene Russo). Wkrótce bohaterowie "Zabójczej broni 3" otrzymują kolejne zadanie. Mają ustalić, kto kradnie z policyjnych magazynów zarekwirowaną przez stróżów prawa broń. W odnalezieniu sprawców pomaga im nowa koleżanka, doskonale przeszkolona w walce wręcz(n)
23:30 - Zabójcza broń 4
Opis : "Zabójcza broń 4" to ostatnia część zapoczątkowanego w roku 1987 przez Richarda Donnera cyklu o przygodach jednego z najbardziej charakterystycznych duetów filmowych w historii kina. Mel Gibson i Danny Glover, czyli detektywi Martin Riggs i Roger Murtaugh, wielokrotnie udowodnili, że nie mają sobie równych. Tym razem policjanci walczą z azjatycką mafią. Mimo iż każde śledztwo prowadzone przez Riggsa i Murtaugha kończy się sukcesem, metody stosowane przez policjantów nie do końca podobają się ich przełożonym. Chodzi przede wszystkim o zamieszanie, które wokół siebie wywołują, a w skrajnych przypadkach nawet o doprowadzenie wielu miejsc do ruiny. W związku z tym władze policji powierzają detektywom pracę biurową. Niebawem jednak w filmie "Zabójcza broń 4" nadarza się kolejna okazja do poprowadzenia trudnego śledztwa, w sam raz dla Riggsa i Murtaugha. W ostatnim czasie odnotowano bowiem kilka morderstw na ludziach powiązanych z azjatycką organizacją przestępczą. Policjantom zostaje przydzielony do pomocy początkujący detektyw Lee Butters (Chris Rock). Do grupy dołącza również prywatny detektyw Leo Getz (Joe Pesci). Wkrótce wszyscy czterej bohaterowie "Zabójczej broni 4" rozpoczynają pracę nad rozwikłaniem zagadki tajemniczych morderstw. Trafiają na trop okrutnego Wah Sing Ku (Jet Li), członka azjatyckiej mafii, który żyje z przemytu i fałszowania pieniędzy. Tymczasem okazuje się, że narzeczona Riggsa, Lorna (Rene Russo), spodziewa się dziecka. Powiększy się także rodzina Rogera, który zostanie dziadkiem. Zanim to nastąpi, partnerzy muszą kolejny raz wykazać się w walce z bandytami(n)