TVP 1 HD

WYBIERZ KANAŁ TV


Program TV

05:30 - Klan
Opis : Paweł i Wiga, zastanawiają się, dlaczego Milda ukrywała przed nimi informację o swoim wykształceniu. Po namyśle Lubicz stwierdza, że ich była pomoc domowa nie jest zaradną osobą. Niespodziewanie Pawełek bierze w obronę wybrankę serca. Anulka buntuje się. Ma za złe rodzicom, że wczoraj nie puścili jej na koncert DJ Pudźi. Leopold wybiera się na działkę z wykrywaczem metalu, który pożyczył od kolegi. Chcąc sprawdzić skuteczność urządzenia, zakopuje swoją obrączkę. Niestety, wykrywacz metalu nie potrafi zlokalizować miejsca zakopania biżuterii. Ilona prosi doktora Koziełłę, by został ojcem chrzestnym Teosia(n)
06:00 - Klan
Opis : Iwona martwi się, że zbyt pochopnie zgodziła się zostać matką chrzestną Teosia. Podejrzewa, że wybrano ją jedynie ze względu na dobrą sytuację materialną. Bolek postanawia pomóc Poldkowi odnaleźć zagubioną obrączkę. Pożycza lepszy wykrywacz metali i zdradza przyjacielowi, że w wojsku służył jako saper. Jego misja zostaje zwieńczona sukcesem. Ola i Rafał wybierają się na pierwsze USG ich potomka. Okazuje się, że młodzi małżonkowie będą mieć bliźniaki(n)
06:25 - Sprawa dla reportera
Opis : Pogram interwencyjny "Sprawa dla reportera" porusza sprawy trudne i kontrowersyjne. Elżbieta Jaworowicz otrzymuje miesięcznie setki listów z prośbą o pomoc. To z nich wybiera tematy, które następnie realizuje w terenie i omawia w studiu z udziałem gości prezentujących odmienne poglądy na daną kwestię. A nie brak w naszym kraju problemów wartych rozwiązania na forum publicznym. Dotyczą one m.in. wciąż rosnącego bezrobocia, opieszałości wymiaru sprawiedliwości czy też braku konkretnych uregulowań prawnych w wielu dziedzinach życia. Dzięki "Sprawie dla reportera" wiele interwencji znalazło swój szczęśliwy finał(n)
07:20 - Rok w ogrodzie
Opis : Program poradnikowy przeznaczony dla wszystkich miłośników uprawy roślin i ogrodnictwa(n)
07:45 - Rok w ogrodzie extra
Opis : Twórcy odwiedzą najpiękniejsze ogrody widzów, aby rozwiązać ich problemy związane z pielęgnacją, glebą i szkodnikami(n)
08:00 - Las bliżej nas . s02e07
Opis : Widzowie dowiedzą się, czym różnią się lasy o naturalnym pochodzeniu od tych na gruntach porolnych. Twórcy odwiedzą pogranicze polsko-ukraińskie w poszukiwaniu śladów współistnienia różnych nacji i kultur. Mistrzyni Polski leśników w MTB opowie, jak przemierzać Bieszczady rowerem(n)
08:25 - Pełnosprawni
Opis : Program o niepełnosprawnych, o ich walce z własnymi słabościami, o tym jak sobie radzą w trudnych dla nich sytuacjach. Dowiemy się także, jaka jest sytuacja niepełnosprawnych sportowców w innych krajach Europy. Autorzy programu prezentują ich kariery, analizują funkcjonalność sprzętu, jakim się posługują(n)
08:50 - Studio Raban
Opis : W programie odpowiedzi na pytania, które nie dają spokoju, a z którymi warto się zmierzyć. Widzowie poznają historie młodzieży z Polski i zagranicy. Bohaterowie swoim życiem i działaniem inspirują innych. Z niektórymi twórcy spotkają się w ich świecie, a z innymi w klimatycznych kawiarniach. Wyjątkowość stanowią wywiady przygotowane w nietuzinkowych miejscach, np. na dachu jednego z warszawskich wieżowców. Wartością programu jest też jego interaktywność na kilku płaszczyznach. Widzowie mogą śledzić działania twórców w mediach społecznościowych i w trakcie emisji magazynu dostaną do wykonania specjalne zadania(n)
09:20 - Rodzinny ekspres
Opis : Program o charakterze poradnikowym, w którym rozmowy z gośćmi przeplatane są ciekawymi felietonami. Podejmowane tematy mają pomóc widzom zrozumieć istotę życia rodzinnego w duchu chrześcijaństwa. Dotyczyć będą spraw związanych z prozą życia codziennego, jak zorganizowanie dnia w ciągu roku szkolnego, tak aby znaleźć czas na pielęgnowanie więzi, ale także m.in. spraw wychowawczych, jak np. unikanie błędów prowadzących do przedmiotowego traktowania dzieci. Stałym punktem programu jest żywa scenografia. Tworzą ją dzieci, które bawią się, rysują, grają, podczas gdy dorośli rozmawiają na dotyczące ich bezpośrednio tematy(n)
09:50 - Tajemnice ludzkiego ciała: Przetrwanie. Secrets of the Human Body, s01e02
Opis : Twórcy programu analizują codzienne cuda utrzymujące nasze organizmy przy życiu. Są to m.in. refleks, który chroni nas przed niebezpieczeństwami, oraz układ immunologiczny zwalczający różnorakie infekcje(n)
10:55 - Korona królów - taka historia...: Nie od razu Kraków zbudowano...
Opis : Cykl o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, który przybliża tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja "Korony królów". Widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się m.in., jak wyglądały średniowieczny handel czy medycyna, a także jak bawiono się na wydawanych przez króla ucztach. W rolę prowadzącego wciela się Wojciech Żołądkowicz, serialowy Olgierd, ale w poszczególnych odcinkach pojawiają się także inni aktorzy, którzy wypowiadają się na temat spraw będących specjalnością ich postaci(n)
11:25 - Korona królów. s02e109
Opis : Ligęza zdradza Jaśkowi, że jest szaleńczo zakochany w pięknej Belli. Przyjaciel nie pochwala jego romansu z Włoszką. Kazimierz rozsyła gońców do wojewodów i kasztelanów z zaproszeniami na naradę. Chce z nimi omówić zmiany, jakie wkrótce zajdą w królestwie. Wójt widząc Gabiję w towarzystwie Witautasa, staje się zazdrosny(n)
11:55 - Korona królów. s02e110
Opis : W karczmie pojawia się dumny ze swego pochodzenia i umiejętności Piotr Szafraniec. Młodzieniec pragnie objąć stanowisko przy królu i właśnie w tej sprawie spotyka się z Janem Jurą. Ligęza po namiętnej nocy spędzonej z Bellą, decyduje się odejść od Egle. Tymczasem na Wawelu dworzanie niepokoją się nadchodzącymi zmianami. Przyjeżdża także Andrzej z Tęczyna, by nakłonić matkę, wdowę po Nekandzie, do zamieszkania w klasztorze. Bożena ma jednak inne plany na przyszłość(n)
12:25 - Korona królów. s02e111
Opis : Ligęza prosi króla o zwolnienie go z piastowanego dotąd urzędu marszałka. Kazimierz jest zaskoczony, tym co słyszy. Szybko jednak znajduje godnego zastępcę. Audre dowiaduje się o romansie Ligęzy. Postanawia wymierzyć mu sprawiedliwość za krzywdę wyrządzoną jej matce. Do Świdnicy dociera list z Wawelu. Katarzyna Pilecka anonsuje przybycie Heleny na tutejszy dwór(n)
13:00 - Korona królów. s02e112
Opis : Po ataku na Ligęzę, Audre ukrywa się w leśnej chacie. Wie bowiem, że za tak haniebny czyn czeka ją surowa kara. Ranny Mikołaj rozstaje się z Bellą. Piotr Szafraniec robi dobre wrażenie na królu. Kazimierzowi imponuje zapał i odwaga sądów głoszonych przez młodzieńca. Oficjalnie mianuje go marszałkiem dworu. Adelajda niespodziewanie traci przytomność(n)
13:35 - Okrasa łamie przepisy: Bio warzywa na stół
Opis : Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną(n)
14:10 - Jak to działa?: Pasożyty
Opis : Tematem odcinka są pasożyty. Widzowie dowiedzą się, czym są, jak funkcjonują, w jakich okolicznościach mogą być niebezpieczne i jak się ich pozbyć(n)
14:40 - Gen innowacyjności . s02e03
Opis :
14:55 - Spis treści
Opis : Poświęcony piśmiennictwu magazyn, którego gospodarzem jest Andrzej Dobosz, krytyk literacki i publicysta. Przyjaźnił się on z wieloma wybitnymi pisarzami i myślicielami XX wieku w Polsce, m.in. z Antonim Słonimskim. Dobosz to także erudyta i bibliofil, który pozostaje na bieżąco z nowościami wydawniczymi. W swoim programie dzieli się z widzami wyjątkowymi i niejednokrotnie bardzo osobistymi spostrzeżeniami na temat literatury(n)
15:05 - Ojciec Mateusz : Cytryny
Opis : Sandomierski duchowny spotyka zmartwionego pana Czesława (Marek Guzowski). Okazuje się, że mężczyzna popadł w spiralę kredytową. Teraz wierzyciel, bank Lemon, grozi mu utratą domu. Ksiądz Mateusz oferuje pomoc potrzebującemu. Poznaje także inną zadłużoną mieszkankę Sandomierza, staruszkę Ludmiłę. Wychodzi na jaw, że Nocul i Gibalski również zaciągnęli pożyczki w banku Lemon. Wkrótce policjanci znajdują porzucony samochód, w którym na fotelach i karoserii jest pełno krwi. Auto należy do Heleny (Beata Chyczewska), jednej z pracownic banku. Kilka dni temu matka kobiety zgłosiła jej zaginięcie. Śledczy zabezpieczają laptopa i telefon ofiary. Odtwarzając pliki, natrafiają na nagranie z pogróżkami Czesława. Mężczyzna zostaje aresztowany. W komputerze Heleny odnajdują inny tajemniczy film, z którego jasno wynika, że zaginiona była mobbingowana przez szefa placówki, Bliniaka (Mariusz Ostrowski). Gdy funkcjonariusze udają się do domu podejrzanego, trafiają na jego zwłoki..(n)
16:00 - Ojcze Święty - dziękujemy!
Opis : Telewizja Polska, w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, transmituje koncert upamiętniający to ważne dla Polaków i katolików wydarzenie. Duchowny kochał Kraków, nie więc bez znaczenia jest miejsce owego widowiska. Podczas koncertu gospodarze wieczoru, Magdalena Wolińska-Riedi i Krzysztof Ziemiec, przypomną widzom i zgromadzonej publiczności drogę, jaką krakowski arcybiskup przeszedł, by stać się zwierzchnikiem Kościoła katolickiego, Janem Pawłem II. Z bagażem doświadczeń zmienił oblicze świata i podejście do wiary. Dziękując za jego pontyfikat, na jednej scenie wystąpią: TGD, Sławomir Uniatowski, Olga Szomańska, Alicja Węgorzewska, Kasia Moś, Natalia Niemen, Beata Bednarz, Magda Steczkowska, Zakopower, Mateusz Ziółko, Mateo, Marek Torzewski oraz Halina Benedyk i Marco Antonelli(n)
17:00 - Teleexpress
Opis : "Teleexpress" to najważniejsze informacje dnia w pigułce. W krótkim, trwającym 15 minut programie widz znajdzie skrót wiadomości na temat bieżących wydarzeń z kraju i ze świata dotyczących m.in. polityki, nauki i techniki, kultury oraz sportu. Prezentowane materiały ilustrują migawki filmowe komentowane przez lektora oraz w zależności od omawianych zdarzeń wypowiedzi ekspertów, badaczy, uczestników wydarzeń lub osobistości życia publicznego. W "Teleexpresie" nie brakuje też prognozy pogody, raportów przygotowanych przez redakcje TVP oddziałów regionalnych oraz najciekawszych informacji muzycznych, które tradycyjnie omawia dziennikarz Marek Sierocki. Obok tematów poważnych pojawiają się także te wywołujące uśmiech, opatrzone żartobliwym komentarzem prowadzącego. W roli prezenterów występują zamiennie: Maciej Orłoś, Beata Chmielowska-Olech oraz Danuta Dobrzyńska. Rozszerzeniem "Teleexpressu" jest "Teleexpress Extra", który jest emitowany na TVP Info po zakończeniu głównego wydania programu. W 2016 roku magazyn obchodzi jubileusz trzydziestolecia swojego istnienia(n)
17:20 - Pogoda
Opis : Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych(n)
17:30 - Jaka to melodia?
Opis : Niezwykle popularny program w nowej odsłonie - ze zmienioną scenografią, nowymi zasadami oraz Norbertem Dudziukiem znanym jako Norbi w roli prowadzącego. Show emitowane jest w trzech wersjach. Od poniedziałku do piątku pojawia się na antenie jako teleturniej muzyczny, w którym troje zawodników ma za zadanie jak najszybciej podać tytuł prezentowanej im piosenki. W soboty w programie biorą udział dwie dwuosobowe drużyny, które ścierają się w bitwie na hity. W niedziele zaś w roli uczestników w show goszczą gwiazdy, które mają możliwość wykazania się znajomością muzyki rozrywkowej. We wszystkich tych odsłonach zabraknie wielkich przebojów, również tych wykonywanych na żywo przez m.in. Fun Factory, Nataszę Urbańską, Cleo, Blue Cafe, Filipa Latę, Szymona Chodynieckiego, Zouzy, Red Lips, Olę Szwed, Marka Kaliszuka czy Lenę Zuchniak(n)
18:25 - Drogi wolności: Niedziela palmowa
Opis : Marzec 1921 roku. Zbliża się Wielkanoc. Podczas świąt ma się odbyć ślub Maryni z Szymonem Haseferem. Tymczasem w redakcji pogłębia się jej relacja z wydawcą. Doster wykorzystuje chwile sam na sam, by prawić dziewczynie komplementy. Wspólny wyjazd na Śląsk w sprawie dystrybucji lokalnego numeru wzbudza w niej wielkie emocje. Okazuje się także, że Michał i sekretarka Karolina również mają się ku sobie. Ze Śląska do Krakowa przyjeżdża działaczka Kazimiera Biela. We współpracy z Aliną organizuje akcje na rzecz odzyskania piastowskiego Śląska. Lala pogrąża się w biedzie. Mimo starań sióstr i na przekór całej rodzinie Biernackich mieszka z dzieckiem w maleńkiej ruderze. Do powrotu na Sławkowską może ją przekonać jedynie babka Emilia(n)
19:30 - Wiadomości
Opis : Główny serwis informacyjny TVP i TVP Polonia, "Wiadomości", jest nadawany od 18 listopada 1989 roku. Zastąpił kojarzony z minionym ustrojem PRL "Dziennik Telewizyjny". Od wielu lat "Wiadomości" utrzymują się w czołówce programów najchętniej oglądanych przez widzów. Zespół reporterów codziennie przekazuje widzom najważniejsze aktualności z kraju i ze świata. Dziennikarze z ekipy "Wiadomości" są obecni wszędzie tam, gdzie rozgrywają się przełomowe i ważne wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze czy kulturalne. W formie kilkuminutowych materiałów relacjonują kulisy nierzadko brutalnych konfliktów zbrojnych. Docierają do ofiar kataklizmów w różnych częściach świata. Angażują także widzów w pomoc osobom chorym, wykluczonym i innym potrzebującym. W wyjątkowych okolicznościach dane wydanie programu może mieć charakter specjalny. Jest wówczas w całości poświęcone jednemu wiodącemu tematowi. "Wiadomości" były ważnym etapem w rozwoju kariery wielu innych polskich dziennikarzy. Prezenterzy i inni pracownicy ekipy programu, uznawani za twarze stacji TVP, byli wielokrotnie nagradzani za swój profesjonalizm. Głosami widzów statuetki Wiktorów otrzymali m.in. Tomasz Lis, Waldemar Milewicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Kraśko i Krzysztof Ziemiec(n)
20:05 - Pogoda
Opis : Prezenterzy programu informacyjnego "Pogoda" w przystępny sposób wyjaśniają, jakie warunki atmosferyczne będą miały miejsce w Polsce i Europie w kolejnym dniu. Przedstawiają także prognozy na następne dni. Przedstawione w programie "Pogoda" informacje są oparte na danych meteorologicznych. Pozyskują je specjaliści, pracujący na co dzień w profesjonalnych ośrodkach, zajmujących się przetwarzaniem i analizą danych pogodowych. Głównym celem tych ośrodków jest dostarczanie rzetelnych i aktualnych prognoz, jakie warunki atmosferyczne będą nam towarzyszyły w najbliższym czasie lub w dalszej perspektywie na danym obszarze. Dzięki programowi "Pogoda" widzowie mogą lepiej zaplanować swój kolejny dzień. Są także w stanie dostosować swoje dalsze plany, takie jak np. czas urlopu, do warunków pogodowych, przewidywanych w prognozach długookresowych(n)
20:10 - Alarm!
Opis : W programie pojawiają się dziennikarskie interwencje, śledztwa i opowieści o realnych problemach Polski i jej mieszkańców. Reporterzy pokazują to w sposób nowatorski i dynamiczny. Zaglądają często tam, gdzie inni boją się, nie chcą lub nie mogą, nagłaśniając ważne sprawy(n)
20:25 - Sport
Opis : Przegląd najważniejszych aktualnych wydarzeń sportowych ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć polskich zawodników(n)
20:30 - Dziewczyny ze Lwowa : Rodzinne kłopoty. s03e34
Opis : Olyę dręczą koszmary senne z powodu biżuterii Hanki. Przygnębia ją także fakt, że nie pamięta swego ojca. O własnych rozterkach opowiada Tomkowi, jednocześnie pytając go, jak on sobie poradził z brakiem taty. W domu profesora ponownie pojawia się Sarkisjan. Przyjaciel wyjawia mu, dlaczego ostatnio uciekł na widok Katii. W salonie na Cynowej robi się gwarno - na atrakcyjną Katię czekają bowiem jej adoratorzy. Matylda organizuje w restauracji wieczorne spotkanie Konstantego z jego przyjaciółmi. Do pracy deleguje Polinę. Pan Henryk nie ustaje w staraniach, by zniszczyć plany Kamyka. Czyściciel kamienic jest jednak wymagającym przeciwnikiem(n)
21:30 - Prawdziwe męstwo
Opis : Zrealizowany przez jeden z najbardziej znanych duetów Hollywood - braci Coen - film "Prawdziwe męstwo" to pełnokrwisty western będący remakiem słynnej produkcji z 1969 roku z Johnem Wayne'em w roli głównej. Oba obrazy powstały na podstawie powieści Charlesa Portisa, ich narracja poprowadzona jest barwnie i dynamicznie, a postaci są mocno zarysowane. Obraz braci Coen był nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, m.in. za najlepszy film i najlepszy scenariusz. Nie zdobył jednak żadnej statuetki. Rok 1870. Czternastoletnia wychowana na farmie Mattie Ross (Hailee Steinfeld) mimo młodego wieku jest zdeterminowana, by pomścić śmierć ojca. Mężczyzna został zastrzelony przez tchórzliwego pijaka Toma Chaneya (Josh Brolin), który ukradł też należące do rodziny złoto, a następnie ukrył się gdzieś na ziemiach należących do Indian. Mattie przybywa do Fort Smith, gdzie angażuje do pomocy skończonego zawodowo szeryfa Roostera Cogburna (Jeff Bridges), nie bacząc na jego opinię lenia i pijaka. Do stróża prawa dołącza młody obieżyświat LaBoeuf (Matt Damon), który liczy na sowitą nagrodę. Zamierza pojmać ukrywającego się rzezimieszka i sprowadzić go z powrotem do Teksasu. W ten sposób troje hardych ludzi, bohaterów westernu "Prawdziwe męstwo", ukształtowanych przez brutalny świat Dzikiego Zachodu, rozpoczyna wędrówkę na terytorium rdzennych mieszkańców Ameryki. Każde z nich ma swój własny cel, który zamierza zrealizować za wszelką cenę(n)
23:30 - Bestia
Opis : "Bestia" to kino sensacyjne z mistrzem tego gatunku, Stevenem Seagalem, w roli głównej. Wciela się on tu w postać agenta specjalnego Jake'a Hoppera. Przed dziesięcioma laty stacjonował on w Tajlandii. Uczestniczył wówczas w akcji, w której omal nie zginął jego partner, Sunti (Byron Mann). Po tym zdarzeniu Jake porzucił służbę i wrócił do USA, gdzie założył firmę ochroniarską i, jako wdowiec, zajął się wychowywaniem córki, Jessiki (Sarah Malukul Lane). Po latach Jessika wyrusza razem z przyjaciółką Sarą (Elidh MacQueen), córką senatora Johna Winthorpe'a, swoim chłopakiem Brice'em (Shahkrit Yamnarm) i jeszcze jednym kolegą na wycieczkę do Tajlandii. Na miejscu atakują ich islamscy fundamentaliści z organizacji Abu Karaf, którzy zabijają chłopaków i porywają dziewczyny. Żądają uwolnienia przetrzymywanych w Ameryce członków swojej grupy. Na wieść o tym wydarzeniu agenci CIA szykują misję odbicia zakładniczek. Jeden z nich, Tom Collins (Martin McDougall), dawny znajomy Hoppera, rozpoznaje na filmie Jessicę i zawiadamia o tym Jake'a. Głowny bohater filmu "Bestia" postanawia samodzielnie uratować córkę. Z pomocą Toma kontaktuje się z tajnym agentem w Tajlandii, Leonem Washingtonem. Wpada jednak w pułapkę(n)